Bydgoszcz
7C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 7 • L 7
5C
Sr
5C
Czw
-0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaAwaria tramwaju w kierunku Fordonu! Duże zmiany w kursowaniu komunikacji [AKTUALIZACJA]
awaria tramwaju_ jagiellońska - ITS
20.09.2018 | 07:47

Awaria tramwaju w kierunku Fordonu! Duże zmiany w kursowaniu komunikacji [AKTUALIZACJA]

Awaria składu miała miejsce po godzinie 7:20.

Na zdjęciu: Do awarii doszło za przystankiem Dworzec Autobusowy.

Fot. ITS

Ogromne utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Chwilę po godzinie 7:20, na wysokości ul. Jagiellońskiej (za przystankiem Dworzec Autobusowy), wykoleił się tramwaj linii nr 5, kursujący w stronę Łoskonia.

Jak przekazał nam dyżurny nadzoru ruchu MZK, wstrzymano komunikację tramwajową na linii Gdańska – rondo Jagiellonów. – Uruchomiono komunikację zastępczą na linii rondo Fordońskie – Garbary – informuje dyżurny.

Tramwaje na liniach 2 i 10 od strony ronda Jagiellonów kursują do pętli Rycerska, zaś 4 i 6 do Wilczaka. Kursy tramwajów linii nr 3 zostały skierowane do pętli na Bielawach, a 5 i 8 – do Lasu Gdańskiego. Z kolei od strony ronda Fordońskiego, tramwaje linii 3, 5, 7 i 10 wykonują kursy do Babiej Wsi, a linie 2, 4, 6 i 8 – do pętli na Wyścigowej.

[AKTUALIZACJA]
g. 7:55 ZDMiKP poinformowało o przywróceniu ruchu tramwajów w miejscu zdarzenia. Zaznaczono jednak, że w dalszym ciągu możliwe są spore opóźnienia w kursowaniu składów.


Powiązane treści