Bydgoszcz
14C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 14 • L 14
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAwaria w bazie paliw w Nowej Wsi Wielkiej! Do Bydgoszczy jadą strażacy z całego regionu
straz_pozarna
12.09.2016 | 20:54

Awaria w bazie paliw w Nowej Wsi Wielkiej! Do Bydgoszczy jadą strażacy z całego regionu

Na zdjęciu: Straż pożarna pozostaje w gotowości na wypadek pożaru w bazie paliw pod Bydgoszczą.

Fot. Wikipedia / wolna licencja

Do poważnej awarii doszło w poniedziałek wieczorem na terenie bazy paliw płynnych w Nowej Wsi Wielkiej. Jak ustaliliśmy, zapadł się dach nad dwoma znajdującymi się tam zbiornikami.

Jak wynika z informacji, które uzyskaliśmy od dyżurnego bydgoskich strażaków, nie prowadzą oni obecnie żadnych działań, ale ograniczają się do pozostawania w gotowości na wypadek, gdyby sytuacja wymknęła się spod kontroli. Neutralizowaniem skutków awarii zajmują się pracownicy bazy paliw.

Mimo to, do Bydgoszczy przyjechały zastępy straży pożarnej z Grudziądza, Nakła, Żnina oraz Sępólna. Na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej na bydgoskich Glinkach utworzono bowiem odwód operacyjny, specjalny zasób ratowniczy na wypadek podobnych zdarzeń. Ma stanowić on wsparcie dla strażaków z Bydgoszczy.

Na ten moment nie jest znany termin zakończenia prac naprawczych na terenie bazy w Nowej Wsi Wielkiej ani ustania zagrożenia pożarem.

Powiązane treści