Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -7 • L -7
-10C
Pon
-6C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleAwaria w bazie paliw w Nowej Wsi Wielkiej! Do Bydgoszczy jadą strażacy z całego regionu
straz_pozarna
12.09.2016 | 20:54

Awaria w bazie paliw w Nowej Wsi Wielkiej! Do Bydgoszczy jadą strażacy z całego regionu

- Na razie nie wiadomo, kiedy uda się zniwelować zagrożenie - twierdzą strażacy.

Na zdjęciu: Straż pożarna pozostaje w gotowości na wypadek pożaru w bazie paliw pod Bydgoszczą.

Fot. Wikipedia / wolna licencja

Do poważnej awarii doszło w poniedziałek wieczorem na terenie bazy paliw płynnych w Nowej Wsi Wielkiej. Jak ustaliliśmy, zapadł się dach nad dwoma znajdującymi się tam zbiornikami.

Jak wynika z informacji, które uzyskaliśmy od dyżurnego bydgoskich strażaków, nie prowadzą oni obecnie żadnych działań, ale ograniczają się do pozostawania w gotowości na wypadek, gdyby sytuacja wymknęła się spod kontroli. Neutralizowaniem skutków awarii zajmują się pracownicy bazy paliw.

Mimo to, do Bydgoszczy przyjechały zastępy straży pożarnej z Grudziądza, Nakła, Żnina oraz Sępólna. Na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej na bydgoskich Glinkach utworzono bowiem odwód operacyjny, specjalny zasób ratowniczy na wypadek podobnych zdarzeń. Ma stanowić on wsparcie dla strażaków z Bydgoszczy.

Na ten moment nie jest znany termin zakończenia prac naprawczych na terenie bazy w Nowej Wsi Wielkiej ani ustania zagrożenia pożarem.

Powiązane treści