Bydgoszcz
13C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 16 • L 12
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
24C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBandycki napad na Wyspie Młyńskiej. Sprawcy zaatakowali też interweniującego policjanta
napad Wyspa Młyńska 31 marca 2018
03.04.2018 | 16:24

Bandycki napad na Wyspie Młyńskiej. Sprawcy zaatakowali też interweniującego policjanta

Funkcjonariusz otrzymał kilka ciosów butelką w głowę, gdy pomagał ofierze rozboju.

Na zdjęciu: Jeden z trzech zatrzymanych nastolatków, którzy dokonali rozboju w centrum Bydgoszczy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Najpierw napaść trzech nastolatków na przypadkowego przechodnia, a następnie próba odbicia jednego z nich zatrzymanego przez policjantów – takie dantejskie sceny rozegrały się w minioną sobotę przed godziną czwartą w nocy przy ulicy Mennica.

Funkcjonariusze patrolujący okolice Starego Rynku w ramach akcji „Alkohol i narkotyki” zauważyli na Wyspie Młyńskiej trzech młodych mężczyzn kopiących leżącego na ziemi mężczyznę i przeszukujących jego kieszenie w poszukiwaniu kosztowności (ukradli oni poszkodowanemu ostatecznie portfel z dokumentami oraz telefon). Po zatrzymaniu radiowozu mundurowi natychmiast ruszyli w kierunku napastników – udało im się zatrzymać początkowo jednego z nich. Pozostała dwójka uciekła, ale nie na długo.

Gdy jeden z policjantów doprowadzał ujętego 17-latka do radiowozu, drugi udzielał pomocy napadniętemu. Wówczas dwaj kompani zatrzymanego – jego rówieśnik oraz 16-latek zaatakowali funkcjonariuszowi pomagającemu ofierze. – Napadło na niego dwóch agresorów, którzy wcześniej zbiegli z miejsca zdarzenia. Uderzyli oni policjanta kilkakrotnie butelką w głowę – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Napastnicy przeliczyli się jednak, ponieważ nie zauważyli drugiego policjanta, który – gdy zauważył zajście – oddał dwa strzały ostrzegawcze. Choć sprawcy próbowali uciekać, na miejscu w ręce mundurowych wpadł drugi z 17-latków. Jeszcze tego samego dnia, po ustaleniu personaliów, do policyjnego aresztu trafił najmłodszy, 16-letni sprawca rozboju.

Cała trójka usłyszała zarzuty rozboju, a dwóch z nich – także czynnej napaści na policjanta. Starsi napastnicy odpowiedzą jak osoby pełnoletnie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o ich dwumiesięczny areszt. Poczekają w nim na proces, w którym grozić im będzie nawet dwanaście lat więzienia. 16-latek trafił z kolei przed oblicze sądu rodzinnego, który umieścił go w schronisku dla nieletnich.

 


Powiązane treści