Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 8km/h ENE
H -5 • L -5
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBardzo groźny wypadek w regionie. Jedna osoba ciężko ranna
wypadek, szubin (1)
27.11.2017 | 12:58

Bardzo groźny wypadek w regionie. Jedna osoba ciężko ranna

W zderzeniu uczestniczyły dwa tiry i dwa auta osobowe.

Na zdjęciu: Jednego z rannych kierowców do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.

Fot.

Poważny wypadek na odcinku krajowej „5”. W miejscowości Rogowo doszło do zderzenia dwóch tirów i dwóch aut osobowych.

Informacja o wypadku do żnińskich służb wpłynęła tuż po 10:30. – Dostaliśmy informację o zderzeniu dwóch aut osobowych i dwóch pojazdów ciężarowych – informuje mł.asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy żnińskiej komendy powiatowej policji.

Według wstępnych ustaleń śledczych, w jednej z ciężarówek pękła opona. Wówczas pojazd zjechał na przeciwległy pas jezdni i doszło do zderzenia z drugim tirem i dwoma autami osobowymi. Jedna osoba była zakleszczona w pojeździe. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych do rozcięcia auta, by wydobyć z niego ranną osobę, którą następnie do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowcy muszą uważać, bo w miejscu wypadku krajowa piątka jest całkowicie zablokowana. – Kierowcy jadący do Żnina od strony Bydgoszczy muszą kierować się przez Gąsawę, zaś jadąc w kierunku Gniezna, miejsce zdarzenia można ominąć, kierując się na centrum Rogowa – dodaje mł. asp. Burzych.

Utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać nawet kilka godzin. Na miejsce będzie ściągany podnośnik, który musi podnieść tira, który leży w poprzek drogi i wysypał się z niego towar.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail