Mgła
Wiatr: 2km/h E
H 8 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBardzo słabe występy żużlowców Polonii w 1/4 finału IMP
Żużel_Polonia_Zdunek_SG (12)
28.05.2017 | 08:33

Bardzo słabe występy żużlowców Polonii w 1/4 finału IMP

W niedzielę bydgoszczanie zmierzą się z Orlem Łódź.

Na zdjęciu: W lidze bydgoszczanie zamykają tabelę.

W czwartek i piątek rozegrano ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na torach w Poznaniu i Gnieźnie wystąpili żużlowcy Polonii Bydgoszcz. I tych występów do udanych z pewnością nie zaliczą.

Ćwierćfinał w stolicy Wielkopolski wygrał Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra), a na podium stanęli także Adrian Miedziński (Get Well Toruń) i Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik). Awans do półfinału wywalczył były zawodnik bydgoskiej Polonii, Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław) który zajął piąte miejsce. Trzynaste miejsce zajął Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz), który w pięciu seriach startów zdobył tylko trzy punkty (2,1,0,0,d). Na dwóch ostatnich miejscach sklasyfikowano innych zawodników Polonii: Mikołaja Curyłę i Tomasza Orwata, którzy nie zdobyli punktów.

Awansu do półfinału nie zdołał wywalczyć także Damian Adamczak. W ćwierćfinale w Gnieźnie, żużlowiec Polonii uplasował się na jedenastym miejscu, zdobywając sześć punktów (2,0,0,3,1). Najlepszy okazał się Krystian Pieszczek (MRGarden GKM Grudziądz), a miejsce na podium zajęli także Mirosław Jabłoński (Start Gniezno) i Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów). Do zawodów nie dopuszczono z kolei Mateusza Jagły, który miał być rezerwowym. Arbiter Remigiusz Substyk miał uwagi do sprzętu młodzieżowca bydgoskiego klubu.

Dwa inne ćwierćfnały odbyły się na torach w Krośnie i Rawiczu. Na torze II-ligowego KSM-u najlepszy był Janusz Kołodziej, z kolei w Rawiczu triumfował Grzegorz Zengota (obaj Fogo Unia Leszno).

Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski zostaną rozegrane na torach w Opolu i Ostrowie Wielkopolskim. W finale, który 2 lipca odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim, miejsca zapewnione mają już uczestnicy cyklu Grand Prix: Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki i Maciej Janowski.