Bydgoszcz
18C
Słonecznie
88% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBaza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Akcja ruszyła pełną parą
Szlachetna-Paczka-Logo
23.11.2016 | 09:23

Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Akcja ruszyła pełną parą

Na zdjęciu: logo akcji

Fot. mp

Ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka w ubiegły weekend wkroczył w jedną z ważniejszych faz. 19 listopada została otwarta baza rodzin. 

To właśnie za jej pośrednictwem można znaleźć rodzinę w trudnej sytuacji materialnej. We wspomnianej bazie zamieszczonej na stronie internetowej akcji (www.szlachetnapaczka.pl) znajdują się opisy tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy i będą umieli z niej skorzystać. Zweryfikowali to wolontariusze Szlachetnej Paczki. W ciągu ostatnich kilku tygodni odwiedzili oni setki rodzin, rozmawiali z nimi, a następnie wybrali tych, którym, ich zdaniem, otrzymane rzeczy pomogą zainspirować do wprowadzania zmian w życiu.

W opisie rodzin znajdujących się w bazie rodzin Szlachetnej Paczki wymienione są najważniejsze informacje, czyli przedstawienie członków familii, miejsce zamieszkania, sytuacja materialna oraz najistotniejsze potrzeby. Każdy, kto zdecyduje się pomóc, będzie musiał wybrać konkretną rodzinę i przygotować paczkę dopasowaną do ich potrzeb. Pomoże w tym wolontariusz, który jest łącznikiem pomiędzy darczyńcą a potrzebującym. Osoba przygotowująca paczkę nie może zapomnieć o tym, że podczas finału musi dostarczyć przygotowane dary do konkretnego magazynu Szlachetnej Paczki. Należy więc zwrócić uwagę na to, by na pewno wybrać rodzinę z naszego województwa.

Informację o otwarciu bazy rodzin hucznie ogłoszono podczas marszów odbywających się na terenie całej Polski. W województwie kujawsko-pomorskim w tym roku wspominany marsz odbył się w Toruniu.

W tym roku odbywa się już XV edycja Szlachetnej Paczki. Finał akcji odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2016 roku. Wciąz jeszcze można zgłaszać się do grona wolontariuszy. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.superw.pl

Powiązane treści