Bydgoszcz
15C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 15 • L 15
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBaza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Akcja ruszyła pełną parą
Szlachetna-Paczka-Logo
23.11.2016 | 09:23

Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Akcja ruszyła pełną parą

Na zdjęciu: logo akcji

Fot. mp

Ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka w ubiegły weekend wkroczył w jedną z ważniejszych faz. 19 listopada została otwarta baza rodzin. 

To właśnie za jej pośrednictwem można znaleźć rodzinę w trudnej sytuacji materialnej. We wspomnianej bazie zamieszczonej na stronie internetowej akcji (www.szlachetnapaczka.pl) znajdują się opisy tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy i będą umieli z niej skorzystać. Zweryfikowali to wolontariusze Szlachetnej Paczki. W ciągu ostatnich kilku tygodni odwiedzili oni setki rodzin, rozmawiali z nimi, a następnie wybrali tych, którym, ich zdaniem, otrzymane rzeczy pomogą zainspirować do wprowadzania zmian w życiu.

W opisie rodzin znajdujących się w bazie rodzin Szlachetnej Paczki wymienione są najważniejsze informacje, czyli przedstawienie członków familii, miejsce zamieszkania, sytuacja materialna oraz najistotniejsze potrzeby. Każdy, kto zdecyduje się pomóc, będzie musiał wybrać konkretną rodzinę i przygotować paczkę dopasowaną do ich potrzeb. Pomoże w tym wolontariusz, który jest łącznikiem pomiędzy darczyńcą a potrzebującym. Osoba przygotowująca paczkę nie może zapomnieć o tym, że podczas finału musi dostarczyć przygotowane dary do konkretnego magazynu Szlachetnej Paczki. Należy więc zwrócić uwagę na to, by na pewno wybrać rodzinę z naszego województwa.

Informację o otwarciu bazy rodzin hucznie ogłoszono podczas marszów odbywających się na terenie całej Polski. W województwie kujawsko-pomorskim w tym roku wspominany marsz odbył się w Toruniu.

W tym roku odbywa się już XV edycja Szlachetnej Paczki. Finał akcji odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2016 roku. Wciąz jeszcze można zgłaszać się do grona wolontariuszy. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.superw.pl

Powiązane treści