Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H -5 • L -5
-10C
Nd
-8C
Pon
-8C
Wt
-12C
Sr
-7C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędą kolejne konsultacje w sprawie trasy W-Z. Drogowcy mają nowy projekt
tunel_artyleryjska_gdanska_UMB
17.02.2017 | 14:19

Będą kolejne konsultacje w sprawie trasy W-Z. Drogowcy mają nowy projekt

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Na trasie W-Z mają pojawić się dwa tunele biegnące pod ulicą Gdańską oraz Sułkowskiego.

Fot. wizualizacje UM Bydgoszczy

Nowy, a właściwie hybrydę rozwiązań zaproponowanych podczas konsultacji, które odbyły się wiosną ubiegłego roku. – W ciągu kilku dni rozpoczniemy ich kolejną turę – zapowiada Maciej Gust, p.o. zastępcy dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ds. Inwestycji Drogowych.

ZOBACZ TAKŻE: Miasto pokazuje rewolucyjny projekt. Trasa W-Z warta nawet 780 milionów złotych [WIZUALIZACJE]

Jak wynika z naszych ustaleń, drogowcy zaproponują mieszkańcom ujednoliconą koncepcję trasy W-Z. – Nie chcemy, żeby ktokolwiek miał wątpliwości, jakich konkretnych rozwiązań dotyczą konsultacje – przekonuje w rozmowie z nami Gust. I dodaje, że wybrany wariant będzie wypadkową z jednej strony rozwiązań najdroższych, ale i najbardziej funkcjonalnych.

Co będzie zawierał? Z informacji, które pozyskaliśmy, wynika, że na skrzyżowaniach ulicy Artyleryjskiej i Kamiennej z Gdańską oraz tejże Kamiennej z Sułkowskiego drogowcy zaproponują utworzenie tunelu, którym będzie przebiegała rozbudowana trasa, ale już u zbiegu z aleją Kardynała Stefana Wyszyńskiego – estakadę. Przypomnijmy, że plan powstania „wuzetki” zakładał utworzenie estakady także przy węźle Bydgoszcz Wschód, a także jej dobudowanie na wysokości zakładów PESA.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jaka będzie trasa W-Z? Poznaliśmy wyniki konsultacji społecznych

Pełna dokumentacja projektu ma zostać udostępniona najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że według pierwotnych szacunków koszt inwestycji może wynieść od 500 do nawet 780 milionów złotych.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail