Bydgoszcz
17C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędą kolejne konsultacje w sprawie trasy W-Z. Drogowcy mają nowy projekt
tunel_artyleryjska_gdanska_UMB
17.02.2017 | 14:19

Będą kolejne konsultacje w sprawie trasy W-Z. Drogowcy mają nowy projekt

Na zdjęciu: Na trasie W-Z mają pojawić się dwa tunele biegnące pod ulicą Gdańską oraz Sułkowskiego.

Fot. wizualizacje UM Bydgoszczy

Nowy, a właściwie hybrydę rozwiązań zaproponowanych podczas konsultacji, które odbyły się wiosną ubiegłego roku. – W ciągu kilku dni rozpoczniemy ich kolejną turę – zapowiada Maciej Gust, p.o. zastępcy dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ds. Inwestycji Drogowych.

ZOBACZ TAKŻE: Miasto pokazuje rewolucyjny projekt. Trasa W-Z warta nawet 780 milionów złotych [WIZUALIZACJE]

Jak wynika z naszych ustaleń, drogowcy zaproponują mieszkańcom ujednoliconą koncepcję trasy W-Z. – Nie chcemy, żeby ktokolwiek miał wątpliwości, jakich konkretnych rozwiązań dotyczą konsultacje – przekonuje w rozmowie z nami Gust. I dodaje, że wybrany wariant będzie wypadkową z jednej strony rozwiązań najdroższych, ale i najbardziej funkcjonalnych.

Co będzie zawierał? Z informacji, które pozyskaliśmy, wynika, że na skrzyżowaniach ulicy Artyleryjskiej i Kamiennej z Gdańską oraz tejże Kamiennej z Sułkowskiego drogowcy zaproponują utworzenie tunelu, którym będzie przebiegała rozbudowana trasa, ale już u zbiegu z aleją Kardynała Stefana Wyszyńskiego – estakadę. Przypomnijmy, że plan powstania „wuzetki” zakładał utworzenie estakady także przy węźle Bydgoszcz Wschód, a także jej dobudowanie na wysokości zakładów PESA.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jaka będzie trasa W-Z? Poznaliśmy wyniki konsultacji społecznych

Pełna dokumentacja projektu ma zostać udostępniona najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że według pierwotnych szacunków koszt inwestycji może wynieść od 500 do nawet 780 milionów złotych.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści