Bydgoszcz
-10C
Słonecznie
28% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -10 • L -10
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
-1C
Pon
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBędą roszady w bydgoskiej radzie miasta. Po wyborach do sejmu
Łukasz Schreiber
27.10.2015 | 00:34

Będą roszady w bydgoskiej radzie miasta. Po wyborach do sejmu

Łukasz Schreiber oraz Ewa Kozanecka, aby zostać posłami, muszą zrzec się mandatu w radzie miasta.

Na zdjęciu: Łukasz Schreiber ma za sobą kosztowną kampanię parlamentarną. Ale przez najbliższe cztery lata będzie zasiadał w ławach sejmowych.

Fot. Sebastian Torzewski

Przekazanie w poniedziałkowy wieczór oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych przez Państwową Komisję Wyborczą przesądziło losy mandatów w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Obejmie je między innymi dwójka działaczy Prawa i Sprawiedliwości, która dotąd zasiadała w Radzie Miasta Bydgoszczy.

Mowa oczywiście o Łukaszu Schreiberze oraz Ewie Kozaneckiej, którzy zostali wybrani do tego gremium niespełna rok temu. W niedzielnych wyborach otrzymali odpowiednio W najbliższym czasie, aby móc złożyć ślubowanie w sejmie, będą musieli zrezygnować z zasiadania w radzie miasta.

Jako że oboje startowali w wyborach samorządowych z okręgu trzeciego obejmującego osiedla fordońskie, rajcami zostaną dwie kolejne osoby z list PiS obejmujących ten obszar miasta. Za Schreibera do rady powinien wejść Tadeusz Kondrusiewicz, natomiast za Kozanecką – Andrzej Młyński.

Pierwszy był już radnym w kadencji obejmującej lata 2010-2014, ale znany był raczej z tego, że na sesjach bywał… nieobecny. W sierpniu marszałek Piotr Całbecki zdymisjonował go z funkcji szefa bydgoskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W ubiegłorocznych wyborach uzyskał niewiele ponad 500 głosów. A to i tak niemal dwukrotnie więcej niż Młyński, który jest obecnie przewodniczącym Rady Osiedla Tatrzańskiego. Radnym Bydgoszczy był już wcześniej – w latach 1994-2002.

Czy radni miasta powinni kandydować w wyborach parlamentarnych?

Zobacz rezultat

Powiązane treści