Bydgoszcz
18C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 18 • L 18
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędzie czwarta linia tramwajowa do Fordonu!
tramwaj do Fordonu
03.12.2015 | 09:17

Będzie czwarta linia tramwajowa do Fordonu!

Na zdjęciu: Tramwaje na trasie do Fordonu pojawią się na liniach regularnych od początku stycznia.

Fot. Eryk Dominiczak

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że od stycznia po nowej trasie tramwajowej do Fordonu będą kursowały cztery, a nie – jak pierwotnie zakładano – trzy linie. W siatce połączeń pojawi się linia nr 10 kursująca z pętli na osiedlu Niepodległości do Lasu Gdańskiego.

Utworzenie bezpośredniego połączenia między Fordonem a ulicą Gdańską było jednym z głównych postulatów pojawiających się w trakcie konsultacji społecznych dotyczących nowego układu komunikacyjnego. – Poparliśmy ten postulat. W ten sposób zwiększy się nie tylko ogólna częstotliwość kursów z Fordonu, ale również z Fordonu wyłącznie do centrum – wyjaśniają drogowcy.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele ZDMiKP zaprezentowali szerszy pakiet zmian planowanych od nowego roku – m.in. linia autobusowa nr 83 zostanie, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, wydłużona do Czyżkówka.

Szczegóły wkrótce.

Powiązane treści