Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędzie darmowa komunikacja dla osób represjonowanych w PRL
tRAMWAJ-KOMUNIKACJA-Szarych Szeregów_węzeł_SG (19)
20.03.2018 | 12:48

Będzie darmowa komunikacja dla osób represjonowanych w PRL

Prezydencki projekt uchwały trafi na najbliższe obrady Rady Miasta.

Na zdjęciu: Osoby represjonowane w PRL i działacze opozycji antykomunistycznej będą mogli jeździć tramwajami i autobusami za darmo.

Fot. Stanisław Gazda

Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych mają niebawem uzyskać możliwość korzystania z komunikacji miejskiej w Bydgoszczy bez ponoszenia opłat. Na najbliższej sesji radni zajmą się projektem autorstwa prezydenta Rafała Bruskiego.

Pomysł wprowadzenia darmowych przejazdów dla osób represjonowanych zgłaszał w swoich interpelacjach radny Jarosław Wenderlich. W styczniu ponownie zwrócił się on do władz miasta o wyrażenie opinii dotyczącej jego wniosku. W odpowiedzi Rafał Bruski poinformował Wenderlicha, że trwają prace nad przygotowaniem skutków finansowych zastosowania takiej ulgi. Po ich poznaniu miała zapaść decyzja, czy zostanie ona wprowadzona.

Dziś ratusz przekazał, że prezydent Bruski skierował projekt uchwały o bezpłatnych przejazdach do Rady Miasta. Skorzystać z nich będą mogły osoby o potwierdzonym statusie działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowane z powodów politycznych. Radni zdecydują o przyjęciu projektu 28 marca – można jednak przypuszczać, że w tej sprawie zapanuje jednomyślność i represjonowani niebawem będą mogli jeździć komunikacją za darmo.

– Dla mieszkańców Bydgoszczy wartości demokratyczne zawsze były niezwykle ważne. Świadczą o tym chociażby wydarzenia Bydgoskiego Marca, których rocznicę niedawno obchodziliśmy. Dziś tą uchwałą chcielibyśmy w symboliczny sposób uhonorować te osoby, które o te wartości walczyły – mówi Rafał Bruski.

Powiązane treści