Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBędzie debata o Uniwersytecie Medycznym. Ale nie w bydgoskim ratuszu
Andrzej Tretyn
28.03.2016 | 09:25

Będzie debata o Uniwersytecie Medycznym. Ale nie w bydgoskim ratuszu

Na zdjęciu: Profesor Andrzej Tretyn został niedawno ponownie wybrany na stanowisko rektora UMK.

Fot. Leszek Grabowski

– Co by się stało, gdyby w Bydgoszczy powstał Uniwersytet Medyczny? Czy jako studenci zyskujemy na tym czy tracimy? O co to całe zamieszanie? – pytają studenci Collegium Medicum. I organizują w połowie kwietnia debatę w Artego Arenie.

Samorząd studencki CM UMK poinformował o tym na razie na Facebooku. W utworzonym kilkanaście godzin temu wydarzeniu czytamy, że jest to odpowiedź na liczne wątpliwości, które narosły wokół tematu – choćby głosy, że projekt przepadł wobec negatywnego stanowiska rządu (to pokłosie publikacji przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika projektu takiego pisma, które władze toruńskiej uczelni tłumaczyły „pomyłką”).

Podczas spotkania, które zaplanowano na 14 kwietnia (czwartek, godzina 11:00) w bydgoskiej Artego Arenie, obecny ma być rektor UMK, wybrany niedawno na drugą kadencję prof. Andrzej Tretyn, jak również prezydent Rafał Bruski. „Uważamy, że warto porozmawiać i wysłuchać opinii obu zainteresowanych stron – zwolenników, jak i przeciwników projektu” – przekonują studenci CM UMK.

Tymczasem na zbliżającym się (środa-piątek) posiedzeniu sejmu projektem ustawy, pod którym podpisało się 160 tysięcy bydgoszczan, zajmą się po raz pierwszy posłowie.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści