Bydgoszcz
20C
Niebo głównie zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 20 • L 20
24C
Czw
23C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
20C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBędzie debata o Uniwersytecie Medycznym. Ale nie w bydgoskim ratuszu
Andrzej Tretyn
28.03.2016 | 09:25

Będzie debata o Uniwersytecie Medycznym. Ale nie w bydgoskim ratuszu

W rozpoczętym właśnie tygodniu sejm ma zająć się tematem projektu ustawy powołującej Uniwersytet Medyczny. Ale nie będzie to jedyne gremium dyskutujące o nowej uczelni...

Na zdjęciu: Profesor Andrzej Tretyn został niedawno ponownie wybrany na stanowisko rektora UMK.

Fot. Leszek Grabowski

– Co by się stało, gdyby w Bydgoszczy powstał Uniwersytet Medyczny? Czy jako studenci zyskujemy na tym czy tracimy? O co to całe zamieszanie? – pytają studenci Collegium Medicum. I organizują w połowie kwietnia debatę w Artego Arenie.

Samorząd studencki CM UMK poinformował o tym na razie na Facebooku. W utworzonym kilkanaście godzin temu wydarzeniu czytamy, że jest to odpowiedź na liczne wątpliwości, które narosły wokół tematu – choćby głosy, że projekt przepadł wobec negatywnego stanowiska rządu (to pokłosie publikacji przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika projektu takiego pisma, które władze toruńskiej uczelni tłumaczyły „pomyłką”).

Podczas spotkania, które zaplanowano na 14 kwietnia (czwartek, godzina 11:00) w bydgoskiej Artego Arenie, obecny ma być rektor UMK, wybrany niedawno na drugą kadencję prof. Andrzej Tretyn, jak również prezydent Rafał Bruski. „Uważamy, że warto porozmawiać i wysłuchać opinii obu zainteresowanych stron – zwolenników, jak i przeciwników projektu” – przekonują studenci CM UMK.

Tymczasem na zbliżającym się (środa-piątek) posiedzeniu sejmu projektem ustawy, pod którym podpisało się 160 tysięcy bydgoszczan, zajmą się po raz pierwszy posłowie.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści