Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 20 • L 20
18C
Sob
20C
Nd
16C
Pon
20C
Wt
19C
Sr
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBędzie debata o Uniwersytecie Medycznym. Ale nie w bydgoskim ratuszu
Andrzej Tretyn
28.03.2016 | 09:25

Będzie debata o Uniwersytecie Medycznym. Ale nie w bydgoskim ratuszu

Na zdjęciu: Profesor Andrzej Tretyn został niedawno ponownie wybrany na stanowisko rektora UMK.

Fot. Leszek Grabowski

– Co by się stało, gdyby w Bydgoszczy powstał Uniwersytet Medyczny? Czy jako studenci zyskujemy na tym czy tracimy? O co to całe zamieszanie? – pytają studenci Collegium Medicum. I organizują w połowie kwietnia debatę w Artego Arenie.

Samorząd studencki CM UMK poinformował o tym na razie na Facebooku. W utworzonym kilkanaście godzin temu wydarzeniu czytamy, że jest to odpowiedź na liczne wątpliwości, które narosły wokół tematu – choćby głosy, że projekt przepadł wobec negatywnego stanowiska rządu (to pokłosie publikacji przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika projektu takiego pisma, które władze toruńskiej uczelni tłumaczyły „pomyłką”).

Podczas spotkania, które zaplanowano na 14 kwietnia (czwartek, godzina 11:00) w bydgoskiej Artego Arenie, obecny ma być rektor UMK, wybrany niedawno na drugą kadencję prof. Andrzej Tretyn, jak również prezydent Rafał Bruski. „Uważamy, że warto porozmawiać i wysłuchać opinii obu zainteresowanych stron – zwolenników, jak i przeciwników projektu” – przekonują studenci CM UMK.

Tymczasem na zbliżającym się (środa-piątek) posiedzeniu sejmu projektem ustawy, pod którym podpisało się 160 tysięcy bydgoszczan, zajmą się po raz pierwszy posłowie.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści