Bydgoszcz
17C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędzie dokumentacja dla drogi S10. Pięć ofert spełnia wymogi finansowe
Jerzy Szmit S10
22.09.2016 | 12:51

Będzie dokumentacja dla drogi S10. Pięć ofert spełnia wymogi finansowe

Na zdjęciu: Poseł Piotr Król (pierwszy z prawej) podczas konferencji prasowej z udziałem m.in. wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita.

Fot. Eryk Dominiczak

Pięć ofert przekazanych do bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla drogi ekspresowej S10 spełnia kryterium ceny zaplanowanej przez tę instytucję.

CZYTAJ TAKŻE: Ważny dokument dla drogi ekspresowej S10 podpisany. Kiedy pojedziemy nią z Bydgoszczy do Torunia?

O rezultatach naboru wniosków w postępowaniu poinformował na swoim oficjalnym fanpage’u poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król. „Z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że bydgoski oddział GDDKiA będzie mógł pozytywnie rozstrzygnąć ten przetarg” – napisał na Facebooku parlamentarzysta.

Przypomnijmy, że drugi przetarg na STEŚ jest pokłosiem podpisanego w połowie czerwca planu inwestycyjnego dla S10 o wartości 5,3 miliona złotych. Zakłada on właśnie przygotowanie dokumentacji dla „ekspresówki” na odcinku Bydgoszcz – Toruń. Pierwszy przetarg został unieważniony zimą z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez oferentów.

Według obecnych planów, trasa pomiędzy stolicami województwa miałaby powstać do 2021 lub 2022 roku.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści