Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
54% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H -1 • L -1
1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBędzie kontrakt dla Pesy. Konkurent wycofał odwołanie
elf2_ks_003
30.08.2016 | 19:58

Będzie kontrakt dla Pesy. Konkurent wycofał odwołanie

Bydgoska firma wkrótce podpisze umowę z Kolejami Śląskimi na dostawę trzynastu elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Na zdjęciu: Najkrótszy z Elfów 2 dla Kolei Śląskich będzie dwuczłonowy.

Fot. PESA Bydgoszcz

Niespodziewany zwrot w sprawie odwołania spółki Newag, która zarzucała Pesie – zwycięzcy przetargu na dostawę pociągów dla Kolei Śląskich – zaoferowanie w postępowaniu zbyt niskiej ceny. W ostatniej chwili rynkowy rywal bydgoskiego producenta wycofał swoje zastrzeżenia.

CZYTAJ TAKŻE: Pesa zbuduje Elfa 2. Jak będzie wyglądał? [WIZUALIZACJE]

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, posiedzenie Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na Górnym Śląsku miało odbyć się w poniedziałkowe popołudnie. Ale ostatecznie nie doszło do skutku. Dlaczego? Newag w ostatniej chwili wycofał swoje odwołanie, w związku z czym sprawa została umorzona. Firma nie podała przyczyn swojej decyzji.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu identycznie zachowała się… Pesa. Wnosiła ona sprzeciw wobec wyników postępowania w województwie zachodniopomorskim, które – uwaga – wygrał właśnie Newag.

Wobec takiej obrotu spraw Pesa wkrótce najprawdopodobniej podpisze umowę z Kolejami Śląskimi na dostawę trzynastu elektrycznych zespołów trakcyjnych. W przetargu zaproponowała za nie cenę ok. 206 milionów złotych.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail