Bydgoszcz
8C
Opady
98% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 8 • L 8
9C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBędzie można odpracować długi. Miasto przedstawiło szczegóły
ratusz bydgoszcz
17.03.2016 | 13:13

Będzie można odpracować długi. Miasto przedstawiło szczegóły

Będzie można pzobyć się części długów poprzez m.in. prace ogrodnicze, remontowe i administracyjne.

Na zdjęciu: Ratusz w czwartek przedstawił założenia programu.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Bydgoszczanie, którzy nie płacili za korzystanie z miejskich lokali będą mogli odpracować długi. W czwartek ratusz podał szczegóły programu.

Od początku kwietnia osoby, które mają zaległości w opłatach za używanie miejskich lokali będą mogły je odpracować. Rozwiązanie zaproponowali najemcy, a w czwartek prezydent podpisał stosowne rozporządzenie.

Możliwe będzie odpracowanie kwoty nie większej niż 20 tysięcy złotych poprzez prace porządkowe, ogrodnicze, remontowe i  administracyjne. Dodatkowo, osoba, która skorzysta z tej możliwości będzie musiała mieć dług za okres przynajmniej sześciu miesięcy i będzie musiała zagwarantować regularne płacenie po skorzystaniu z możliwości odpracowania.

Osoby zainteresowane będą musiały wypełnić wniosek i złożyć go w Administracji Domów Miejskich. Spółka komunalna będzie odpowiadać za rozpatrzenie prośby, prowadzenie rejestru zapotrzebowania na prace, przydzielanie zadań poszczególnym osobom oraz ubezpieczanie ich. Dopuszczona będzie możliwość wskazania przez dłużnika osoby upoważnionej,  która wykona za niego świadczenie. Wynagrodzenie za pracę będzie wyliczane wg stawki 1/168 wynagrodzenia minimalnego bądź minimalnej stawki za godzinę pracy.

Powiązane treści