Bydgoszcz
21C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 21 • L 21
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
15C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędzie nowa przystań dla wioślarzy. Wybrano projekt
Lotto Bydgostia
23.12.2015 | 09:53

Będzie nowa przystań dla wioślarzy. Wybrano projekt

Na zdjęciu: Obecna przystań RTW Bydgostia.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Przy ulicy Żupy powstanie nowa przystań dla wioślarzy. We wtorek jury konkursowe zaprezentowało wybrany projekt zagospodarowania tego terenu.

Nowa przystań, z której mają w znacznej mierze korzystać wioślarze RTW Bydgostia, powstanie przy ul. Żupy 4 w miejscu przeznaczonych do rozbiórki zabudowań – budynku sekcji kajakowej i hangaru dla motorówek z magazynem paliwa. W nowym obiekcie znajdą się sale do ćwiczeń, magazyny, biura szkoleniowców, szatnie, pomieszczenia odnowy biologicznej i sala ekspozycyjno-szkoleniowa. Budynek zostanie połączony z już istniejącym za pomocą łącznika. Teren Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego będzie za to wyposażony w nowe umocnienia, pomosty pływające na poszyciu drewnianym, siedziska i ławki

W połowie sierpnia miasto ogłosiło konkurs na najlepszy pomysł zagospodarowania tego terenu oraz projekt budynku. Wyniki ogłoszono we wtorek, a najwyżej oceniona została praca Andrzeja Głąba z Gliwic, który uplasował się przed grupą architektoniczną Domino ze Szczecina i Grzegorzem Ziętką z Gdyni. O zwycięstwie jego propozycji zdecydowała „czytelna forma architektoniczna, nawiązująca do funkcji i charakteru miejsca i porządkująca przestrzeń”. Zwycięzca otrzymał dziesięć tysięcy złotych oraz został zaproszony do negocjacji celem zawarcia umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Powiązane treści