Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
20C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjeBędzie obwodnica Inowrocławia!
DSCF0155
04.09.2016 | 10:55

Będzie obwodnica Inowrocławia!

Na obwodnicy Inowrocławia zyskają także bydgoszczanie - znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Bydgoszcz – Konin.

Na zdjęciu: Obwodnica odkorkuje miasto.

Fot. Stanisław Gazda

W najbliższym czasie, nie później niż do końca roku rozpisany zostanie przetarg – w ramach kolejnego etapu wyłaniania wykonawcy – na budowę tzw. łącznika obwodnicy Inowrocławia z Latkowa do Sławęcinka. Na ten cel są zabezpieczone odpowiednie środki finansowe. Realizacja tego zadania pozwoli na budowę całości obwodnicy Inowrocławia według pierwotnego planu.

Osiemnaście firm i konsorcjów jest zainteresowanych budową łącznika obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą weryfikację wniosków, zostaną zaproszeni do drugiego etapu przetargu i złożenia ofert.

Prawie 5 km trasa połączy się z obecnie budowanym prawie 19 km odcinkiem obwodnicy, ominie miasto od północy i znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Bydgoszcz – Konin.

Inwestycja zakłada budowę 1 węzła drogowego ( „Sławęcinek” ), obiektów inżynierskich a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych. W ramach prac wykonane zostaną również urządzenia ochrony środowiska.

Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Powiązane treści