Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
99% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L 0
0C
Pt
-7C
Sob
-2C
Nd
-3C
Pon
-1C
Wt
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBeergoszcz się zbliża
piwo belgijskie
02.04.2016 | 09:59

Beergoszcz się zbliża

Na kolejną edycję bydgoskiego święta złotego napoju z pianką szykują się jego miłośnicy, a domowe piwa już są warzone w kuchniach piwowarów-rzemieślników.

Na zdjęciu: Podczas Beergoszczy będą dostępne też piwa belgijskie.

Fot. Stanisław Gazda

Po sukcesie zeszłorocznej kameralnej edycji festiwalu, w tym roku nie było problemu z obsadzeniem stoisk podczas majowej odsłony festiwalu. Na tę chwilę na liście zgłoszonych jest już 35 browarów.

Pojawią się browary, które rozpoczęły piwną rewolucję w Polsce m.in. Atak Chmielu z browaru Pinta. Pod koniec marca minęło dokładnie 5 lat od uwarzenia pierwszego nowofalowego piwa w Polsce. Piwo cały czas jest warzone i dostępne w sklepach w Bydgoszczy chociażby w Piwnej Chacie na Szwederowie.

Podczas imprezy zaprezentują się też młodsze browary takie jak: Wrężel, Deer Bear, Hopkins czy Kingpin. Będą dostępne też piwa belgijskie, duńskie czy amerykańskie.

Dużym sukcesem jest sprowadzenie fińskiego browaru Humalove z Helsinek. Finowie pojawią się osobiście. Dzięki polskiej gościnności jednego z bydgoskich hoteli – piwowarzy z Finlandii będą mieć darmowy pobyt w naszym mieście.

Dodatkowo odbędzie się pierwszy konkurs skierowany do piwowarów domowych – „Pierwszy Beergoski Konkurs Piw Domowych”. Piwa już  są warzone w kuchniach piwowarów, niebawem trafią do komisji konkursowej, która obradować będzie w sobotę 7 maja podczas festiwalu.

Potrawy przygotowane zostaną przez czołowe polskie Food Trucki takie jak,  Pizza Truck z Łodzi,  Lubish Langosh, czy Pana Batona. Ciekawą zakąską będzie też suszona wołowina od Meat Makers Poland.

Będzie masa prelekcji o piwie, o stylach piwnych i nieodpłatny panel degustacyjny w którym każdy początkujący znawca piwa będzie mógł odbyć podróż po stylach piwnych. Ilość miejsc limitowana.

Rozrywki zapewnią Cybermachina tworząc strefę gier video  oraz Pegaz oferując mobilną wypożyczalnie gier planszowych. W sobotę wieczorem zorganizowany zostanie także PUB Quiz dla wszystkich odwiedzających.

W hucie szkła w Krośnie przygotowywane są specjalne szklanki festiwalowe okraszonym logo festiwalu. Będzie można je nabyć podczas imprezy, którą uświetni występ kilku bydgoskich kapel oraz DJ.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail