Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBeergoszcz się zbliża
piwo belgijskie
02.04.2016 | 09:59

Beergoszcz się zbliża

Na zdjęciu: Podczas Beergoszczy będą dostępne też piwa belgijskie.

Fot. Stanisław Gazda

Po sukcesie zeszłorocznej kameralnej edycji festiwalu, w tym roku nie było problemu z obsadzeniem stoisk podczas majowej odsłony festiwalu. Na tę chwilę na liście zgłoszonych jest już 35 browarów.

Pojawią się browary, które rozpoczęły piwną rewolucję w Polsce m.in. Atak Chmielu z browaru Pinta. Pod koniec marca minęło dokładnie 5 lat od uwarzenia pierwszego nowofalowego piwa w Polsce. Piwo cały czas jest warzone i dostępne w sklepach w Bydgoszczy chociażby w Piwnej Chacie na Szwederowie.

Podczas imprezy zaprezentują się też młodsze browary takie jak: Wrężel, Deer Bear, Hopkins czy Kingpin. Będą dostępne też piwa belgijskie, duńskie czy amerykańskie.

Dużym sukcesem jest sprowadzenie fińskiego browaru Humalove z Helsinek. Finowie pojawią się osobiście. Dzięki polskiej gościnności jednego z bydgoskich hoteli – piwowarzy z Finlandii będą mieć darmowy pobyt w naszym mieście.

Dodatkowo odbędzie się pierwszy konkurs skierowany do piwowarów domowych – „Pierwszy Beergoski Konkurs Piw Domowych”. Piwa już  są warzone w kuchniach piwowarów, niebawem trafią do komisji konkursowej, która obradować będzie w sobotę 7 maja podczas festiwalu.

Potrawy przygotowane zostaną przez czołowe polskie Food Trucki takie jak,  Pizza Truck z Łodzi,  Lubish Langosh, czy Pana Batona. Ciekawą zakąską będzie też suszona wołowina od Meat Makers Poland.

Będzie masa prelekcji o piwie, o stylach piwnych i nieodpłatny panel degustacyjny w którym każdy początkujący znawca piwa będzie mógł odbyć podróż po stylach piwnych. Ilość miejsc limitowana.

Rozrywki zapewnią Cybermachina tworząc strefę gier video  oraz Pegaz oferując mobilną wypożyczalnie gier planszowych. W sobotę wieczorem zorganizowany zostanie także PUB Quiz dla wszystkich odwiedzających.

W hucie szkła w Krośnie przygotowywane są specjalne szklanki festiwalowe okraszonym logo festiwalu. Będzie można je nabyć podczas imprezy, którą uświetni występ kilku bydgoskich kapel oraz DJ.

Powiązane treści