Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H -7 • L -7
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
1C
Pt
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleBestialski atak tasakiem. Sprawcy grozi dożywocie
Napad Szubin
12.01.2016 | 18:21

Bestialski atak tasakiem. Sprawcy grozi dożywocie

Do napadu doszło w minioną sobotę na terenie Szubina.

Na zdjęciu: Aresztowany mężczyzna ma 53 lata. W momencie zdarzenia był pijany.

Fot. KWP Bydgoszcz

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 53-latek, który w miniony weekend zaatakował tasakiem mężczyznę na jednej z szubińskich ulic. Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do ataku doszło w sobotę przed godziną siedemnastą. Wówczas dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie o ofierze zaatakowanej tasakiem. Mężczyzna miał otrzymać ciosy w głowę. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili, że do pokrzywdzonego podszedł 53-letni mieszkaniec Szubina, wyciągnął tasak z rękawa kurtki, po czym – jak utrzymują policjanci, bez powodu – dwukrotnie uderzył nim ofiarę. – Na tę chwilę zbyt wcześnie, żeby mówić o motywach postępowania napastnika. Na pewno nie były to sobie całkowicie obce osoby. Ale nie wiemy obecnie, czy miały ze sobą jakiś zatarg – mówi nam sierż. szt. Justyna Andrzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

Wiadomo, że do zdarzenia mógł przyczynić się alkohol. A w zasadzie – jego nadmiar, gdyż sprawca miał w momencie zatrzymania ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dlatego też po ujęciu, co nastąpiło zaledwie kilka minut po zdarzeniu w pobliżu miejsca napadu, 53-latek musiał wytrzeźwieć na szubińskim komisariacie.

W poniedziałek został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie materiału dowodowego i opinii lekarskiej postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa zagrożony karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. – Biegły uznał, że ciosy zadane przez podejrzanego mogły doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci – wyjaśnia Justyna Andrzejewska.

Pokrzywdzonemu mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Został krótkotrwale hospitalizowany, gdzie poddano go zabiegowi szycia skóry głowy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail