Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBezpiecznie od Startu
bezpieczeństwo pracy
05.04.2016 | 22:59

Bezpiecznie od Startu

Na zdjęciu: W pracy ważne są nie tylko efekty, ale także jej bezpieczenstwo.

Fot. Stanisław Gazda

Związek Rzemiosła Polskiego i Państwowa Inspekcja Pracy organizują XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla Uczniów z Zakładów Rzemieślniczych „Bezpiecznie od Startu”.

Etap regionalny Konkursu organizowany przez Kujawsko – Pomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. o godzinie 10.00 w auli KPIRiP, ul. Piotrowskiego 11, Bydgoszcz.

Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle.

Zakres tematyczny obejmuje problematykę prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy przewidziana w podstawie programowej kształcenia w danym zawodzie, a także tematyka szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc etapu regionalnego będą reprezentować region kujawsko – pomorski w etapie Ogólnopolskim Konkursu 19 maja 2016r. (czwartek) w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Podobne wpisy

Powiązane treści