Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBezpieczniej na przejazdach kolejowych? Instruktorzy przeszkoleni
przejazd kolejowy, tory, stop - mat. policji
25.10.2016 | 11:05

Bezpieczniej na przejazdach kolejowych? Instruktorzy przeszkoleni

Na zdjęciu: W ostatnich dniach policjanci także prowadzili akcję dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach.

Fot. mat. prasowe policji

W poniedziałek w City Hotelu w Bydgoszczy przedstawiciele PKP PLK spotkali się z instruktorami nauki jazdy. Celem konferencji było poprawienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Szkolenie w formie warsztatów odbyło się w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd” prowadzonej przez PKP PLK. Kilkuset instruktorów w całym kraju ma okazję do dyskusji na temat szkolenia kursantów w zakresie przejazdów kolejowych.

Zależy nam na tym, aby wypadków było jak najmniej. Przysłużyć ma się temu szereg inwestycji infrastrukturalnych, ale też szkolenia – tłumaczył dyrektor biura bezpieczeństwa PKP PLK Włodzimierz Kiełczyński.

W 2010 roku w Polsce doszło do 290 wypadków na przejazdach kolejowych, zaś w 2015 – do 189 W pierwszych trzech kwartałach tego roku odnotowano za to 141 zdarzeń, w których śmierć poniosło 40 osób, a 24 zostały ciężko ranne. – Mam nadzieję, że za kilka lat liczba wypadków znowu będzie o 100 mniejsza – mówił Kiełczyński. Jak tłumaczył, najczęściej dochodzi do tragedii w wyniku ignorowania szlabanów oraz znaków STOP.

Ważną rolę w przygotowaniu kierowców do bezpiecznej jazdy pełnią instruktorzy. Jak jednak tłumaczą przedstawiciele PKP PLK, wciąż mało czasu poświęcane jest na przejazdy kolejowe. – Kierowca musi wyrobić nawyk zatrzymywania się w takich miejscach – mówił Kiełczyński. Dotychczas szkolenia odbyły się w Poznaniu i Bydgoszczy. W najbliższych dniach akcja przeniesie się do Łodzi, Kielc i Lublina.

Powiązane treści