Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 15 • L 15
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBiała Masa Krytyczna przejechała ulicami Bydgoszczy. Ku Pamięci Adama Sztejki [ZDJĘCIA, WIDEO]
27.08.2017 | 06:34

Biała Masa Krytyczna przejechała ulicami Bydgoszczy. Ku Pamięci Adama Sztejki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przejazd rozpoczął się w piątkowe popołudnie.

Zdjęcia: Bogusław Białas

W piątkowe popołudnie odbył się kolejny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej. Sierpniowa akcja tradycyjnie była okazją do uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Adama Sztejki. 

Adam Sztejka był jednym z współinicjatorów Bydgoskiej Masy Krytycznej, w której uczestniczył tylko osiem razy. W sierpniu  2004 roku, podczas powrotu do domu, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna został potrącony przez samochód, który prowadził pijany kierowca. Karetka zabrała go do szpitala. Walka o jego życie trwała dwa tygodnie, lecz niestety 9 września, 25-letni wówczas rowerzysta zmarł.

O tym tragicznym wypadku wciąż przypomina krzyż i biały rower. Znajdują się one przy Szosie Gdańskiej w Myślęcinku. To właśnie w tym miejscu zakończył się piątkowy przejazd. Pamięć Sztejki uczczono minutą ciszy. Podczas jazdy większość uczestników miała na sobie białe koszulki, które są symbolem śmierci rowerzysty.

Powiązane treści