Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -7 • L -7
-10C
Pon
-6C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiałe święta? Na pewno nie w tym roku [PROGNOZA POGODY]
swieta_2015_prognoza
24.12.2015 | 01:32

Białe święta? Na pewno nie w tym roku [PROGNOZA POGODY]

Synoptycy nie pozostawiają złudzeń - tegorocznym Świętom Bożego Narodzenia będzie towarzyszyła aura odpowiadająca raczej Wielkanocy.

Na zdjęciu: Śniegu ani na Starym Rynku, ani w innych rejonach Bydgoszczy w najbliższych dniach nie uświadczymy.

Fot. Bogusław Białas

Temperatura – raczej wiosenna, jeśli opady – to raczej deszczu niż śniegu – taką pogodę na nadchodzące dni przewidują meteorolodzy. A to złe wiadomości nie tylko dla mieszkańców Bydgoszczy – na towarzyszący świętom śnieg nie mamy co liczyć.

Wszelkie wątpliwości rozwiewa już prognozowana temperatura. W czwartek wyniesie ona siedem stopni Celsjusza, w piątek i sobotę może sięgnąć nawet dziesięciu. Jedynie w ostatni dzień obecnego tygodnia słupki rtęci mogą dotrzeć jedynie do progu dwóch stopni. Ale, co ciekawe, nawet wtedy nie ma co liczyć na nocne opady białego puchu i znaczący spadek temperatury – ta wciąż ma być dodatnia.

Zdaniem specjalistów, nie tylko czas świąt, ale cały okres świąteczno-noworoczny będzie upływał pod znakiem temperatur dochodzących do wspomnianych dziesięciu stopni. Pojawią się przelotne opady, ale z nieba spadnie raczej deszcz niż śnieg. Wiatr będzie słaby bądź umiarkowany – ma wiać głównie z kierunku zachodniego bądź południowo-zachodniego i osiągać średnią prędkość nieprzekraczającą 20 kilometrów na godzinę.

Powiązane treści