Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 1 • L 1
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaZDROWIEStomatologiaBiały ząbek
ząbek
30.11.2017 | 11:15

Biały ząbek

Na zdjęciu: Domowe sposoby wybielania mogą zniszczyć szkliwo.

Fot. Archiwum

Uśmiech gwiazdy filmowej prawie nigdy nie jest dziełem matki natury. To wynik pracy stomatologów, ortodontów i firm produkujących środki służące do wybielania zębów.

Zęby powinny być zadbane, bez ubytków. Jednak coraz częściej chcemy, aby również były białe, przyciągały wzrok. Co ciekawe, niewiele osób wie, że naturalny kolor szkliwa nie jest śnieżnobiały. Może być mleczny, mniej lub bardziej jasny lub żółty. Oczywiście na kolor szkliwa wpływają nie tylko geny, ale również dieta, stosowane używki, leki.

W Internecie można znaleźć wiele sposobów, jak wybielić zęby w domu. Wiele z nich niestety nie tylko nie wybiela zębów, ale niszczy szkliwo. A zniszczonego szkliwa nie da się odbudować. Dlatego, jeśli ktoś marzy o białym uśmiechu, warto jest wybielić zęby u stomatologa. Czasami doskonały efekt daje zwykłe usunięcie kamienia. Specjalista może również zaproponować zastosowanie chemicznych wybielaczy, które jednak powinny zawsze być nakładane przez fachowca w jego gabinecie.

Nawet białe zęby wyglądają nieładnie, jeśli ktoś ma wadę zgryzu. Stały aparat ortodontyczny można założyć prawie w każdym wieku i jest niewiele przeciwwskazań do rozpoczęcia leczenia. Trwa ono zazwyczaj od dwóch do trzech lat. Po zdjęciu aparatu trzeba pamiętać o noszeniu przez kilka godzin na dobę tzw. retainera, czyli aparatu utrzymującego efekty leczenia.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail