Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 4 • L 4
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiblioteka anuluje kary pieniężne za przetrzymanie książek
Biblioteka główna
17.05.2016 | 08:16

Biblioteka anuluje kary pieniężne za przetrzymanie książek

Amnestia dla czytelników ma zachęcić ich do oddania wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

Na zdjęciu: Budynek Biblioteki Głównej znajduje się na Starym Rynku.

Fot. JW

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy ogłasza amnestię dla czytelników w dniach 20-21 maja 2016 r. Akcja realizowana będzie nie tylko w Bibliotece Głównej, ale też w osiedlowych filiach bibliotecznych.

W trakcie jej trwania będzie można oddać przetrzymane książki i inne materiały biblioteczne bez naliczania regulaminowych opłat. Ma to zachęcić czytelników do zwrócenia dawno wypożyczonych rzeczy. Z amnestii będą mogli skorzystać także ci, którzy już wcześniej oddali książki lub inne materiały biblioteczne, lecz nie zapłacili jeszcze kary za ich przetrzymanie. Ta opłata także zostanie anulowana po osobistym przyjściu do wybranej biblioteki.

W związku z wprowadzoną akcją zmienią się godziny otwarcia bibliotek. Wypożyczalnia Główna, Fabula i Wypożyczalnia Multimedia 39 w piątek (20.05) będą czynne w godz. 8:00-19:00, a w sobotę (21.05) od 9:00 aż do 22:00. Informacje dotyczące godzin otwarcia filii osiedlowych znajdują się na oficjalnej stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

Powiązane treści