Bydgoszcz
6C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 6 • L 6
0C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiblioteka Główna wstrzymała zapisy nowych czytelników. I informuje o utrudnieniach dla już obecnych
Biblioteka główna
07.07.2017 | 15:23

Biblioteka Główna wstrzymała zapisy nowych czytelników. I informuje o utrudnieniach dla już obecnych

Problemy dotyczą przede wszystkim użytkowników wypożyczalni głównej.

Na zdjęciu: Utrudnienia w gmachu na Starym Rynku potrwają jeszcze kilka dni.

Fot. JW / archiwum

Osoby, które w tym tygodniu chciały zapisać się do biblioteki na Starym Rynku w Bydgoszczy, spotkały się z odmową ze strony pracowników placówki. Powodem takiego zachowania nie jest brak chęci pozyskania nowych czytelników, lecz reinstalacja systemu bibliotecznego Prolib.

Jak poinformowali pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, ze względu na wprowadzanie zmian w systemie, nieczynny jest katalog elektroniczny OPAC. To właśnie za jego pośrednictwem odbywa się zamawianie, rezerwowanie i prolongowanie książek. Aktualnie te rzeczy, jak i zapisanie się do biblioteki, są niemożliwe. Jedynie Wypożyczalnia Fabula, Multimedia 39 oraz filie będą wypożyczać zbiory na tzw. rewers.

Utrudnienia mają potrwać do 12 lipca br. Co mają zrobić osoby, którym do tego czasu upływa termin oddania książek? – Termin zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych przypadający na dni 3.07.-12.07. zostanie automatycznie przedłużony do 13.07.2017 r. Czytelników, którym termin zwrotu materiałów bibliotecznych przypada w tych dniach, prosimy o ich zwrot po reinstalacji – informują pracownicy biblioteki.

Ponadto na czas reinstalacji systemu wstrzymano naliczanie opłat regulaminowych w systemie bibliotecznym za przetrzymanie książek.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail