Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBiegacz bydgoskiego Zawiszy ustanowił nowy rekord kraju! Podczas mityngu w Monako
Marcin Lewandowski
22.07.2017 | 11:20

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski ustanowił nowy rekord kraju w biegu na 1500 m.

Najpierw pobiegł w Bellinzonie, a piątek w Monako. To były bardzo pracowite dni dla Marcina Lewandowskiego. Biegacz bydgoskiego Zawiszy jest w wysokiej formie, a to dobry prognostyk przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w Londynie.

Marcin Lewandowski wystartował w minionym tygodniu w mityngu Gala dei Castelli w Bellinzonie. Polak pobiegł na dystansie 800 metrów i zajął drugie miejsce, uzyskując czas 1:45.44. Szybszy od Lewandowskiego był tylko Kenijczyk Job Kinyor (1:45.17). Jednocześnie, Polak uzyskał lepszy wynik od minimum PZLA na mistrzostwa globu w Londynie, jednakże warto zwrócić uwagę na to, że mityng w Bellinzonie nie został zgłoszony do kalendarza European Athletics.

W piątek biegacz Zawiszy wystartował w mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Lewandowski w biegu na 1500 m zajął ósmą pozycję, a czas uzyskany przez zawodnika bydgoskiego klubu – 3:34.04. to nowy rekord kraju. W Monako zwyciężył Kenijczyk Elijah Motonei Manangoi z czasem 3:28.80.

Lewandowski teraz uda się do Białegostoku, gdzie wystartuje w Mistrzostwach Polski, które dla części lekkoatletów będą ostatnią szansą na wypełnienie minimów na Mistrzostwa Świata w Londynie. Okres wypełniania minimów na najważniejszą imprezę tego sezonu mija w najbliższą niedzielę, 23 lipca.