Bydgoszcz
0C
95% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L 0
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBiegacze z całego kraju pomogą potrzebującym. Także w Bydgoszczy
800px-Stadion_Zawiszy_Bydgoszcz_widok_ogolny
02.09.2017 | 06:58

Biegacze z całego kraju pomogą potrzebującym. Także w Bydgoszczy

16 września odbędzie się trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego.

Na zdjęciu: Rywalizacja toczyć się będzie na stadionie Zawiszy.

Fot. Pit1233/wikipedia

16 września w dwunastu miastach Polski, między innymi w Bydgoszczy, odbędzie się trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego. Impreza odbędzie się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.

Tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionach lekkoatletycznych w dwunastu miastach (oprócz Bydgoszczy także w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze) pięcioosobowe drużyny będą pokonywać kolejne okrążenia, a ich zaangażowanie będzie przeliczane na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w regionach, w których odbywają się zawody. Środki na ten cel przekazuje Fundacja PKO Banku Polskiego.

Zapisy ruszają w sobotę o godz. 11. Wszyscy uczestnicy otrzymają w pakietach startowych koszulkę oraz medal za ukończenie biegu, a na najlepsze zespoły czekać będą nagrody. Inicjatywę wspierają co roku celebryci i znani sportowcy. Biegowi sztafetowemu dorosłych towarzyszyć będzie PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Bieg rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych:  4-7 (400 m), 8-10 (600 m), 11-12 lat (800 m).

 


Powiązane treści