Bydgoszcz
13C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 13 • L 13
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiegają po dachu Galerii Pomorskiej
DSCF0068_1200x800
05.06.2016 | 13:38

Biegają po dachu Galerii Pomorskiej

Trwa bieg sztafetowy na parkingu wielopoziomowym Galerii Pomorskiej

Na zdjęciu: Taki puchar czeka na zwycięzcę pierwszego biegu sztafetowego w Galerii Pomorskiej.

Fot. Stanisław Gazda

To pierwsze tego typu wydarzenie w Bydgoszczy i w historii Galerii Pomorskiej. Jeszcze nigdy na parkingu wielopoziomowym nie odbywał się bieg sztafetowy. Organizatorami tej charytatywnej imprezy są: Stowarzyszenie Ars Athletica Bydgoszcz oraz Galeria Pomorska.

Do sztafety biegowej zgłosiło około dwudziestu czteroosobowych drużyn. Wygrywa ta, która wykona jak najwięcej okrążeni. Długość jednej pętli to około 500 metrów.

W Biegu Sztafetowym prawo startu mają osoby, które do dnia 5 czerwca 2016 roku ukończą 18 lat. Każdy z zawodników musi pokonać, co najmniej jedno okrążenie w trakcie godzinnego biegu w jednej drużynie.

Długości poszczególnych zmian i kolejności zawodników nie mają znaczenia. Kapitan decyduje o kolejności w drużynie i przebiegniętych okrążeniach przez pojedynczego zawodnika. Każdy zawodnik, członek zespołu po pokonaniu minimum jednego okrążenia i przekazaniu pałeczki sztafetowej kolejnemu członkowi drużyny ma prawo do powrotu na trasę w kolejnych zmianach. Ilość zmian – powrotów na trasę nie jest ograniczona. Zmiana aktualnie biegnącego członka drużyny na kolejnego następuje, po pokonaniu minimum pełnego okrążenia przez aktualnie znajdującego się na trasie zawodnika i przekazaniu kolejnemu członkowi drużyny pałeczki sztafetowej w specjalnie wyznaczonej strefie zmian.

W Biegu Sztafetowym prowadzona jest klasyfikacja OPEN (miejsca 1-3) oraz MIX (1 miejsce) 2. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Bieg Sztafetowy otrzymają pamiątkowe medale. Dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach odbędzie się ok. godz.14:00 w Galerii Pomorskiej. 6

Podobne wpisy

Powiązane treści