Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 1 • L 1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
14C
Sr
14C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBiegają po dachu Galerii Pomorskiej
DSCF0068_1200x800
05.06.2016 | 13:38

Biegają po dachu Galerii Pomorskiej

Trwa bieg sztafetowy na parkingu wielopoziomowym Galerii Pomorskiej

Na zdjęciu: Taki puchar czeka na zwycięzcę pierwszego biegu sztafetowego w Galerii Pomorskiej.

Fot. Stanisław Gazda

To pierwsze tego typu wydarzenie w Bydgoszczy i w historii Galerii Pomorskiej. Jeszcze nigdy na parkingu wielopoziomowym nie odbywał się bieg sztafetowy. Organizatorami tej charytatywnej imprezy są: Stowarzyszenie Ars Athletica Bydgoszcz oraz Galeria Pomorska.

Do sztafety biegowej zgłosiło około dwudziestu czteroosobowych drużyn. Wygrywa ta, która wykona jak najwięcej okrążeni. Długość jednej pętli to około 500 metrów.

W Biegu Sztafetowym prawo startu mają osoby, które do dnia 5 czerwca 2016 roku ukończą 18 lat. Każdy z zawodników musi pokonać, co najmniej jedno okrążenie w trakcie godzinnego biegu w jednej drużynie.

Długości poszczególnych zmian i kolejności zawodników nie mają znaczenia. Kapitan decyduje o kolejności w drużynie i przebiegniętych okrążeniach przez pojedynczego zawodnika. Każdy zawodnik, członek zespołu po pokonaniu minimum jednego okrążenia i przekazaniu pałeczki sztafetowej kolejnemu członkowi drużyny ma prawo do powrotu na trasę w kolejnych zmianach. Ilość zmian – powrotów na trasę nie jest ograniczona. Zmiana aktualnie biegnącego członka drużyny na kolejnego następuje, po pokonaniu minimum pełnego okrążenia przez aktualnie znajdującego się na trasie zawodnika i przekazaniu kolejnemu członkowi drużyny pałeczki sztafetowej w specjalnie wyznaczonej strefie zmian.

W Biegu Sztafetowym prowadzona jest klasyfikacja OPEN (miejsca 1-3) oraz MIX (1 miejsce) 2. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Bieg Sztafetowy otrzymają pamiątkowe medale. Dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach odbędzie się ok. godz.14:00 w Galerii Pomorskiej. 6

Podobne wpisy

Powiązane treści