Bydgoszcz
5C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 9km/h SW
H 5 • L 5
1C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBIkeU nie będzie operatorem BRA. KIO oddaliło odwołanie
rower
29.11.2017 | 11:00

BIkeU nie będzie operatorem BRA. KIO oddaliło odwołanie

KIO oddaliło odwołanie złożone przez dotychczasowego operatora BRA

Na zdjęciu: Bydgoski Rower Aglomeracyjny od nowego roku będzie miał nowego operatora.

Fot. ED

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie, jakie złożyła firma BikeU w sprawie przetargu na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

BikeU było operatorem BRA od początku jego powstania, czyli od 2015 roku. Jednak w przetargu ogłoszonym przez ZDMiKP wygrało warszawskie konsorcjum firm Kabit i MegaSonic, które pokonało wspomniane już BikeU oraz firmę WiM System z Rzeszowa i NextBike z Warszawy.

BikeU złożyło odwołanie od wyników tego przetargu. – Mogę potwierdzić, że takie odwołanie zostało przez nas złożone – informowała Diana Borowiecka, rzeczniczka prasowa BikeU. Jej zdaniem, wybór nowego operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego to duże ryzyko.

Jak przekazała nam rzeczniczka KIO Magdalena Grabarczyk, odwołanie zostało oddalone. – Trzyosobowy skład orzekający badał to odwołanie i wydał sentencję oddalającą odwołanie – mówi rzeczniczka KIO. Jak dodała: – BikeU w odwołaniu tłumaczyło, że warszawskie konsorcjum nie posiada odpowiedniego zasobu technicznego i złożyło nieprawdziwe informacje mogące mieć wpływ na wynik postępowaniaZdaniem składającego odwołanie, umowa w ogóle nie odpowiadała wymaganiom zamawiającego i został on wprowadzony w błąd.

Zarzuty złożone przez BikeU nie miały oparcia w faktach. Informacja przedstawiona przez Kabit była prawdziwa. Sprawdzono, że konsorcjum będzie w sposób realny miał oparcie w działaniach podmiotu chińskiego – podkreśliła rzecznik Grabarczyk.

Kabit i MegaSonic będzie operatorem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w latach 2018-2020.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail