Bydgoszcz
23C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 8km/h NE
H 23 • L 23
22C
Pt
22C
Sob
17C
Nd
24C
Pon
27C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBilety komunikacji miejskiej za pół ceny. Kto skorzysta z promocji?
Linia nr 53 Bydgoszcz
21.06.2016 | 13:08

Bilety komunikacji miejskiej za pół ceny. Kto skorzysta z promocji?

ZDMiKP chce zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej.

Na zdjęciu: Autobusami i tramwajami będzie można podróżować za pół ceny.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Już w sierpniu bilety miesięczne na podróże komunikację miejską będzie można nabyć za pół ceny. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do korzystania ze środków transportu publicznego.

W sierpniu wprowadzony zostanie do sprzedaży „bilet nowego pasażera”. Dzięki niemu osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat (licząc od 1 sierpnia) nie kupowały biletów miesięcznych, będą mogły nabyć je za pół ceny – normalny za 45 zł, a ulgowy za 22,5 zł. Bilet będzie uprawniał do podróżowania w granicach I strefy (bez komunikacji podmiejskiej) zarówno liniami dziennymi, jak i nocnymi. Wprowadzenie oferty muszą jeszcze zatwierdzić bydgoscy radni.

Czytaj także: Komunikacja miejska w wakacje. Rzadziej, ale z nowymi połączeniami

Bilet nowego pasażera będzie można nabyć tylko w kasach ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a. Spowodowane jest to koniecznością identyfikacji pasażerów uprawnionych do korzystania ze zniżki. Podobną akcję przeprowadzano przed rokiem. Wówczas z promocji skorzystało 768 pasażerów, a 65 z nich kupuje bilet miesięczny do dzisiaj.

Powiązane treści