Zbigniew Smółka - LG (2)
26.03.2016 | 15:25

Blamaż Zawiszy w Nowym Sączu!

Na zdjęciu: Zbigniew Smółka będzie miał o czym myśleć przez święta.

W sobotnim spotkaniu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali w Nowym Sączu aż 0:4. Była to pierwsza ligowa porażka bydgoszczan pod wodzą Zbigniewa Smółki.

Zawisza rozpoczynał spotkanie z Sandecją, wiedząc, że Zagłębie Sosnowiec najprawdopodobniej straci punkty w Siedlcach. Szybko okazało się jednak, że Wielka Sobota będzie nieudana także dla zawiszan. Już w 13. minucie Bartłomiej Dudzic został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Maciej Małkowski. Jeszcze przed przerwą Wojciech Trochim i Grzegorz Baran mogli podwyższyć, lecz ich strzały bronił Damian Węglarz.

W 44. minucie gry Zbigniew Smółka przeprowadził pierwszą zmianę i Macieja Konę zastąpił Mica. Wejście Portugalczyka niewiele jednak zmieniło. Krótko po zmianie stron wyrównać mógł Szymon Lewicki, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Następnie dwa ciosy zadała Sandecja. W 54. minucie Małkowski świetnie przymierzył z rzutu wolnego, zdobywając drugą bramkę, a po upływie 300 sekund ten sam piłkarz ponownie pokonał Węglarza i gospodarze prowadzili już 3:0. Dzieła zniszczenia dokonał w 84. minucie Bartłomiej Dudzic, który zmusił bramkarza Zawiszy do czwartej tego dnia kapitulacji.

Zawisza mimo porażki nie spadł na czwarte miejsce w tabeli, gdyż Zagłębie Sosnowiec przegrało w Siedlcach. W piątek, 1 kwietnia bydgoszczanie podejmą Olimpię Grudziądz.