Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 22 • L 22
20C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBlikle rzuca wyzwanie Sowie i… wchodzi do Bydgoszczy
blikle
09.02.2016 | 21:53

Blikle rzuca wyzwanie Sowie i… wchodzi do Bydgoszczy

Na zdjęciu: Tak prezentuje się lokal sieci A. Blikle na warszawskim Ursynowie.

Fot. CH Ursynów

Firma A. Blikle została założona przez Antoniego Kazimierza Bliklego w 1869 roku. Przez lata była najpopularniejszą polską cukiernią. Z czasem jednak palmę pierwszeństwa w kraju zdobyła bydgoska Cukiernia Sowa, która na rynku działa od 1946 roku. Dzisiaj warszawska firma stara się odbudować swoją pozycję – jednym z ważniejszych kroków ma być uruchomienie lokalu w grodzie nad Brdą.

– W 2016 roku chcielibyśmy otworzyć kilka punktów w ramach nowego programu franczyzy. Od początku roku rozpoczęliśmy aktywne poszukiwanie partnerów w największych miastach w Polsce m.in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy i Trójmieście – mówi dla portalu Property News Michał Wólczyński, dyrektor generalny A. Blikle. W ostatnich 12 miesiącach warszawskiej cukiernio-kawiarni udało się wejść do największych galerii w kraju: Manufaktury i Galerii Łódzkiej, Poznań City Center i katowickiego Silesia City Center.

Rywalizacja z bydgoskim potentatem, pomimo zapowiedzi wejścia do naszego miasta, będzie jednak trudna. Po pierwsze A.Blikle zaczyna z dużo gorszej pozycji – bydgoska sieć jest kilkukrotnie większa. Po drugie sytuacja w firmie wydaje się być dość trudna. Świadczy o tym, m.in. oświadczenie wydane kilka miesięcy temu przez prof. Biklego: W zawiązku z kierowaną do mnie korespondencją i głosami w sprawach firmowych czuję się w obowiązku poinformować Państwa, że od grudnia 2010 roku nie zarządzam już moją rodzinną firmą, a od grudnia 2012 roku rodzina Blikle nie ma żadnego wpływu na dokonujące się w firmie przekształcenia. Wszelkie zmiany jakie dokonały się w firmie od zimy 2012 do chwili obecnej są dziełem trzech kolejnych zarządów naszej firmy. (W 2012 roku w firmie pojawił się inwestor, który z czasem przejął pakiet większościowy – fundusz Vertigo – przyp. red.).

Gdzie konkretnie ma ulokować się lokal jednego z najpopularniejszych cukierników w kraju, na razie nie wiadomo. Do sprawy wrócimy.

Powiązane treści