BLK: Artego pokonane. Bydgoszczanki przegrały ze Ślęzą Wrocław

Dodano: 10.12.2017 | 18:46

Bydgoskie koszykarki przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław

Na zdjęciu: To druga porażka z rzędu Artego we własnej hali w ligowych rozgrywkach.

Z pewnością nie takiego obrotu wydarzeń spodziewali się fani Artego Bydgoszcz. Bydgoszczanki przegrały drugi z rzędu mecz we własnej hali. Ze Ślęzą Wrocław uległy różnicą … punktów.

To był hit dwunastej kolejki rozgrywek ekstraklasy koszykarek. Wrocławianki to aktualne mistrzynie kraju, natomiast bydgoszczanki znakomicie spisują się w tym sezonie i jak dotąd przegrały tylko jedno spotkanie – z Wisłą Can-Pack Kraków. Obie drużyny z bardzo dobrej strony pokazują się także w rozgrywkach o Puchar Europy FIBA. Pojedynek w Artego Arenie zapowiadał się więc niesamowicie ciekawie.

Przyjezdne w początkowej fazie spotkania zdobywały łatwe punkty po rzutach spod kosza (6:8). Bydgoszczanki nie pozostały dłużne i w połowie pierwszej kwarty na tablicy wyników widniał remis 10:10. Ale potem z dystansu trafiła Kastanek, a spod kosza Kaczmarczyk i wrocławianki uzyskały pięciopunktową przewagę (15:10). Przyjezdne nadspodziewanie łatwo radziły sobie z bydgoską obroną. Zawodniczkom Artego szwankowała skuteczność w rzutach zza linii 6,75 m i popełniały do tego sporo strat.

Po punktach Międzik i Stanković, podopieczne Tomasza Herkta dogoniły rywalki i doprowadziły do remisu (23:23). Miejscowe zaczęły grać dużo lepiej w defensywie. Gospodynie długo nie mogły wstrzelić w rzutach za trzy punkty (po pierwszej połowie miały mizerny dorobek 1/11, co dawało skuteczność na poziomie 9%). Rywalki znów zaczęły zdobywać łatwe punkty po rzutach z półdystansu i pod koniec pierwszej połowy prowadziły już sześcioma punktami (31:25).

Podopieczne Arkadiusza Rusina utrzymywały bezpieczną przewagę także w trzeciej kwarcie. Po trójce Kastanek i punktach po rzucie z półdystansu Kaczmarczyk, wrocławianki miały osiem punktów przewagi (37:29). Później rywalki odskoczyły na trzynastopunktowe prowadzenie (45:32), a jakby tego było mało pod koniec trzeciej kwarty, po trzy faule na swoim koncie miały Żurowska-Cegielska i Adamowicz.

W ostatniej części spotkania, bydgoszczanki zaczęły odrabiać wynik. Sygnał do odrabiania strat dała McBride, która trzy razy z rzędu trafiła za trzy punkty i na tablicy wyników było 53:50 dla Ślęzy. Ale to był chwilowy zryw, bo potem gospodyniom szwankowała skuteczność, a rywalki to wykorzystały i odniosły cenną wygraną.

O dwóch ligowych porażkach we własnej hali Artego musi jak najszybciej zapomnieć. Już w najbliższy czwartek, bydgoszczanki rozegrają na wyjeździe pierwszy mecz fazy play-off Pucharu Europy FIBA z węgierskim DVTK Miskolc (18:30), rewanż odbędzie się 21 grudnia (18:30) w Artego Arenie.

BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2017/2018 – 12. KOLEJKA – 10.12.2017 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – ŚLĘZA WROCŁAW 52:58 (17:23, 10:9, 10:15, 15:11)

ARTEGO: McBride 20 (4×3, 8 zb., 6 as., 6 str.), Stallworth 8 (5 zb.), Szott-Hejmej 5 (1×3), Międzik 4, O’Neill – Stanković 9 (5 zb.), Poboży 2, Żurowska-Cegielska 2, Adamowicz 2.

ŚLĘZA: Kastanek 11 (3×3), Zoll-Norman 10 (7 zb., 8 as.), Kaczmarczyk 8, Ajduković 6, Perez 2 – Treffers 11 (5 zb.), Ursu-Kim 4, Szybała 3, Boonstra 3, Sosnowska.

Sędziowali: Michał Proc, Paulina Gajdosz, Tomasz Szczurewski.
Komisarz BLK: Ryszard Łabędź.