Bydgoszcz
4C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 4 • L 4
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBłonie: Chcieli powstrzymać niedoszłego samobójcę. Padły strzały!
policja_napis_001
29.11.2016 | 21:50

Błonie: Chcieli powstrzymać niedoszłego samobójcę. Padły strzały!

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na ulicy Koszarowej.

Fot. archiwum

Kolejna niebezpieczna akcja z udziałem bydgoskich policjantów – we wtorkowe popołudnie na Błoniu dwaj mundurowi z tamtejszego komisariatu próbowali powstrzymać desperata chcącego odebrać sobie życie. I stali się obiektem jego ataku.

CZYTAJ TAKŻE: Dantejskie sceny przy ulicy Smukalskiej. Policjanci otworzyli ogień do agresywnego mężczyzny

Do zdarzenia doszło około godziny 15:30 w jednym z budynków przy ulicy Koszarowej. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania zajmowanego przez 45-latka, ten strzelił w kierunku jednego z nich z broni gazowej. Drugi z policjantów odpowiedział ogniem, trafiając napastnika w nogę, co umożliwiło jego unieszkodliwienie.

Wszyscy trzej uczestnicy zajścia zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci po badaniach zostali jednak zwolnieni do domu. Pobyt 45-letniego mężczyzny w lecznicy może się przedłużyć, i to nie tylko ze względu na doznane obrażenia. Z nieoficjalnych ustaleń wynika bowiem, że był pod opieką specjalistów i leczył się psychiatrycznie.

Policja tymczasem zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. – Sprawa prowadzona jest w kierunku czynnej napaści na policjanta – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Śledczy badają także, czy na broń gazową, której użył agresor, wymagane jest zezwolenie.

Powiązane treści