Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBoeing będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową. W bydgoskich zakładach
Współpraca PGZ-Boeing - LG (4)
20.05.2016 | 17:17

Boeing będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową. W bydgoskich zakładach

List intencyjny podpisano w piątek podczas pierwszego dnia Air Fair.

Na zdjęciu:

Fot. Leszek Grabowski

Podczas pierwszego dnia wystawy Air Fair na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego zakładającego współpracę Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Boeing Company. Na terenie bydgoskich zakładów  już wkrótce mają być serwisowane samoloty i sprzęt amerykańskiego koncernu.

Pierwszy dzień Air Fair tradycyjnie przeznaczony jest dla ludzi z branży. Uroczyste ogłoszenie współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Boeing Company odbyło się w głównym hangarze przy ul. Szubińskiej, a list intencyjny podpisali wiceprezes PGZ Radosław Obolewski oraz wiceprezes Boeing Defense, Space & Security Jeff Kohler.

To wydarzenie bez precedensu dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Miejsce też nie jest przypadkowe, bo zakłady w Bydgoszczy pokazują, jaki potencjał drzemie w polskim przemyśle zbrojeniowym – mówił Obolewski, który liczy, że zakres współpracy będzie jak największy. Wiceprezes PGZ wśród założeń umowy wymienił m.in. transfer technologii, a także pozyskanie know-how oraz kompetencji.

Nadzieje na rozwój ogłoszonego dziś  porozumienia wyraził też Jeff Kohler. – To jest pierwszy krok w kierunku nawiązania strategicznej, długofalowej współpracy. Najsilniejsze są takie partnerstwa, na których korzystają obie strony i to jest właśnie takie partnerstwo – tłumaczył wiceprezes koncernu z Chicago. Współpraca PGZ i Boeinga ma rozpocząć się od śmigłowca szturmowego AH-64 Apache. Kohler liczy także na wspólne prowadzenie prac badawczych i opracowywanie nowych technologii.

Powiązane treści