Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBoeing będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową. W bydgoskich zakładach
Współpraca PGZ-Boeing - LG (4)
20.05.2016 | 17:17

Boeing będzie współpracował z Polską Grupą Zbrojeniową. W bydgoskich zakładach

Na zdjęciu:

Fot. Leszek Grabowski

Podczas pierwszego dnia wystawy Air Fair na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego zakładającego współpracę Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Boeing Company. Na terenie bydgoskich zakładów  już wkrótce mają być serwisowane samoloty i sprzęt amerykańskiego koncernu.

Pierwszy dzień Air Fair tradycyjnie przeznaczony jest dla ludzi z branży. Uroczyste ogłoszenie współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Boeing Company odbyło się w głównym hangarze przy ul. Szubińskiej, a list intencyjny podpisali wiceprezes PGZ Radosław Obolewski oraz wiceprezes Boeing Defense, Space & Security Jeff Kohler.

To wydarzenie bez precedensu dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Miejsce też nie jest przypadkowe, bo zakłady w Bydgoszczy pokazują, jaki potencjał drzemie w polskim przemyśle zbrojeniowym – mówił Obolewski, który liczy, że zakres współpracy będzie jak największy. Wiceprezes PGZ wśród założeń umowy wymienił m.in. transfer technologii, a także pozyskanie know-how oraz kompetencji.

Nadzieje na rozwój ogłoszonego dziś  porozumienia wyraził też Jeff Kohler. – To jest pierwszy krok w kierunku nawiązania strategicznej, długofalowej współpracy. Najsilniejsze są takie partnerstwa, na których korzystają obie strony i to jest właśnie takie partnerstwo – tłumaczył wiceprezes koncernu z Chicago. Współpraca PGZ i Boeinga ma rozpocząć się od śmigłowca szturmowego AH-64 Apache. Kohler liczy także na wspólne prowadzenie prac badawczych i opracowywanie nowych technologii.

Powiązane treści