94% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 5 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBolesna porażka. Enea Astoria przegrała ze Zniczem Pruszków
Astoria Bydgoszcz - Znicz Pruszków, Bierwagen - ST (1)
06.12.2017 | 19:40

Bolesna porażka. Enea Astoria przegrała ze Zniczem Pruszków

Bydgoszczanie przegrali ósmy mecz w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Porażka ze Zniczem jest drugą odniesioną przez "Astę" we własnej hali w tym sezonie.

Po emocjonującym i dramatycznym meczu koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz przegrali ze Zniczem Basket Pruszków 75:82.

To był mecz sąsiadów w ligowej tabeli. Przed tą kolejką bydgoszczanie plasowali się na jedenastym miejscu w rozgrywkach, zaś pruszkowianie byli na dwunastej pozycji.

Gospodarze zaczęli nerwowo, bo dopiero po dwóch i pół minutach gry zdobyli pierwsze punkty (2:3), ale w początkowej fazie spotkania Astorii kompletnie nie wychodziły rzuty z dystansu, bo nie udało im się trafić żadnego z czterech oddanych rzutów zza linii 6,75 m. Dopiero dwie trafione „trójki” przez Gospodarka pozwoliły bydgoszczanom objąć prowadzenie (10:9), ale potem przewagę odbudowali przyjezdni. Trzykrotnie skutecznie trafili z półdystansu i na minutę przed końcem pierwszej kwarty prowadzili różnicą już sześciu punktów (18:12). Miejscowym szwankowała skuteczność w rzutach z gry (w I kwarcie 31% przy 46% pruszkowian), a także przegrali oni walkę na tablicach (9:13).

W drugiej kwarcie „Asta” znów goniła wynik. Po celnych rzutach Pochockiego, na tablicy wyników widniał remis 22:22, a po skutecznej akcji Bierwagena podopieczni Konrada Kaźmierczyka prowadzili różnicą trzech punktów (30:27). Jednak pod koniec kwarty sytuacja gospodarzy się nieco skomplikowała, bowiem po trzy faule na swoim koncie mieli już Pochocki i Bierwagen.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli drugą część spotkania, bo na początku trzeciej kwarty szybko zdobyli sześć punktów z rzędu. Ale potem goście zaczęli radzić sobie dużo lepiej i niemal w całości odrobili straty. Kluczowe były dwa rzuty za trzy punkty trafione w końcówce przez Tomasza Madziara. Po jego trafieniach, Znicz prowadził sześcioma punktami (79:73) i nie dał sobie wydrzeć wygranej z rąk.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2017/2018 – 14. KOLEJKA – 6.12.2017 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – ELEKTROBUD-INVESTMENT ZNICZ BASKET PRUSZKÓW 75:82 (15:18, 20:17, 20:19, 20:29)

ENEA ASTORIA: Frąckiewicz 15 (10 zb.), Bierwagen 14 (1×3, 6 zb.), Gospodarek 11 (3×3, 5 as.), Śpica 4, Szyttenholm 2 – Pochocki 13, Fatz 8, Grod 5 (1×3), Kornijec 3 (1×3), Barszczyk.

ZNICZ BASKET: Madziar 21 (4×3, 5 str.), Cechniak 15 (8 zb., 6 as.), Cetnar 9 (6 zb.), Omoch 9 (3×3), Kordalski 7 (11 zb., 14 as.) – M. Stopierzyński 13 (1×3), H. Stopierzyński 6, Olszewski 2, Hałas, Kalinowski.

Sędziowali: Jacek Dolski, Cezary Kurowski, Tomasz Borowiak.
Komisarz PZKosz.: Andrzej Przechowski.