Bydgoszcz
23C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 23 • L 23
18C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBracia Zielińscy oficjalnie sztangistami Zawiszy!
Adrian Zieliński
04.01.2016 | 21:18

Bracia Zielińscy oficjalnie sztangistami Zawiszy!

Na zdjęciu: Adrian Zieliński podczas mistrzostw świata w 2010 roku.

Fot. Kari Kinnunen/wikipedia (wolna licencja)

Najlepsi polscy sztangiści, bracia Adrian i Tomasz Zielińscy, zostali zawodnikami CWZS Zawisza Bydgoszcz. Klub z ul. Gdańskiej potwierdził już przeprowadzenie transferu.

Dotychczas Zielińscy reprezentowali barwy Tarpana Mrocza. Niespełna 27-letni Adrian to mistrz świata (2010 rok) oraz mistrz Europy (2014). Na swoim koncie ma także tegoroczne wicemistrzostwo globu przyznane w wyniku dyskwalifikacji trzech rywali oraz – przede wszystkim – mistrzostwo olimpijskie zdobyte w Londynie w 2012 roku. Jest jednym z głównych kandydatów do medalu na zbliżających się igrzyskach w Rio de Janeiro.

O rok młodszy od brata jest Tomasz, wicemistrz Europy z 2014 roku oraz wicemistrz świata juniorów sprzed 6 lat. Na ostatnich mistrzostwach świata został ostatecznie sklasyfikowany na szóstej lokacie. Szczegóły transferu obu zawodników zostaną przedstawione podczas zaplanowanej na czwartek konferencji prasowej.

Powiązane treści