Bydgoszcz
-7C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -7 • L -7
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBrejza nie chce metropolii z Bydgoszczą. Z Toruniem też nie
inooo
29.12.2015 | 21:16

Brejza nie chce metropolii z Bydgoszczą. Z Toruniem też nie

Inowrocław nie jest zaitneresowany współtworzeniem obszaru metropolitalnego z żadnym z największych miast regionu.

Na zdjęciu: Inowrocławski ratusz nocą.

Fot. Bartek Wawraszko

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza nie chce, by zarządzane przez niego miasto współtworzyło obszar metropolitalny razem z Bydgoszczą. Szans na współpracę nie ma jednak również Toruń.

Współpracy z Bydgoszczą chce, jak donosi portalkujawski.pl, trójka radnych PiS-u: Maciej Basiński, Jan Koziorowski i Marek Słabiński. Zdaniem miejskich rajców tego typu współpraca daje szansę na pozyskanie dodatkowych środków finansowych, dzięki którym w Inowrocławiu zrealizowano by dodatkowe inwestycje. Takiego zdania nie podziela jednak Ryszard Brejza – Miasto Inowrocław wielokrotnie w ciągu ostatnich lat zabiegało o ujęcie w Metropolii Bydgosko-Toruńskiej. Otrzymywane odpowiedzi wskazywały na brak zainteresowania ze strony Bydgoszczy czy Torunia udziałem Inowrocławia w obszarze metropolitarnym naszego województwa. Żadne ze wskazanych miast nie wykazało chęci współpracy, nie zapraszano nas do rozmów w zakresie tworzenia metropolii, a jednocześnie czyniono to względem innych gmin. W tej sytuacji oświadczyłem publicznie, że Miasto Inowrocław ma własną strategię rozwoju i zamierzamy konsekwentnie ją realizować – napisał prezydent Inowrocławia.

Czy Inowrocław powinien tworzyć metropolię?

Zobacz rezultat

Do sprawy wrócimy.

Powiązane treści