Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaInowrocławPolitykaBrejza przeprosił Olecha, ale…
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
03.04.2016 | 12:04

Brejza przeprosił Olecha, ale…

Przeprosiny były, ale zniknęły...

Na zdjęciu: Ryszard Brejza uważa sprawę za prywatną nie polityczną.

Fot. archiwum

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zobowiązał Ryszarda Brejzę do przeprosin Jacka Olecha. Ukazały się one na krótko w nocy na lokalnych portalach Inianie i Ino-online, po czym zniknęły. Brejza przeprosił, ale sprawy nie chce komentować.

Jak podaje portal 7 dni Inowrocław, chodzi o słowa: „Jest pan specjalistą od wyciągania pieniędzy. To, ile środków pan wydobył jako były pracownik Poczty Polskiej na zakup samochodu i wyposażenie biura, świadczy o pana umiejętnościach wyciągania dotacji, o których mieszkańcy Inowrocławia nie wiedzą”, wypowiedziane przez Ryszarda Brejzę, podczas sesji Rady Miejskiej w 2014 roku. One sprawiły, że radny Jacek Olech wystąpił do sądu z pozwem „o ochronę naruszonego dobra osobistego przez Ryszarda Brejzę”.

 – Bardzo się cieszę, że wymiar sprawiedliwości nakazał prezydentowi przeprosiny. Mam nadzieję, że Ryszard Brejza zrozumiał, że nie wolno w taki sposób zwalczać opozycji – mówi radny Jacek Olech.

 

Powiązane treści