Bydgoszcz
11C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 11 • L 11
5C
Sr
5C
Czw
-0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa nowego ronda w toku. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA]
Rondo Raczkowskiego_ prace remontowe_ budowa nowego ronda_ SF (6)
27.06.2018 | 20:12

Budowa nowego ronda w toku. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA]

Zakres prac przekroczył półmetek - informują przedstawiciele parku.

Na zdjęciu: Na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powstaje rondo, które ma lepiej skomunikować miasto z parkiem.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prace na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego osiągnęły półmetek. Dzięki nim zostanie poprawiona dostępność komunikacyjna BPPT od ulicy Wojska Polskiego.

– To nie jest zwykłe rondo – zapowiada Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, mówiąc o skrzyżowaniu ulic Raczkowskiego i Dziatkiewicza. Przyznaje też, że to jedna z najważniejszych inwestycji przeprowadzanych na terenie parku. – Na tej budowie zależało nam od kilku lat. W ten sposób skomunikujemy tę część parku z ul. Wojska Polskiego, a ponadto tereny pozachemowskie nabiorą lepszego tempa rozwoju.

Wstępnie termin zakończenia inwestycji zaplanowano na początek września, nie jest jednak wykluczone, że zostanie on przyspieszony. Prace rozpoczęły się na przełomie maja i czerwca – informuje przedstawiciel firmy Dromaks, która realizuje roboty. W ramach prac zaplanowano także budowę dodatkowych miejsc parkingowych. Całkowity koszt inwestycji przekracza 570 tysięcy złotych, a wykonawca zapewnia pięcioletnią gwarancję.

Na teren parku dotychczas kursowały trzy linie autobusowe: 56 i 68 oraz 59, która w wybranych kursach jedzie przez teren dawnego Zachemu (obrzeżem parku) do Łęgnowa. Drogowcy zapowiadają, że rozpoczęli prace nad docelowym układem skomunikowania. Dzięki tej inwestycji, park przemysłowy i centrum miasta mają być lepiej skomunikowane. – Komunikacja będzie oparta między innymi o przebudowywaną obecnie pętlę tramwajową na Kapuściskach oraz z drugiej strony – pętlę tramwajową na Glinkach – informuje ZDMiKP.

Na terenie samego parku realizowanych jest obecnie sześć inwestycji. Mowa o budowie hal i zakładów produkcyjnych o powierzchni łącznej przeszło 20 tysięcy metrów kwadratowych. – Cztery następne inwestycje są w trakcie projektowania – mówi Andrzej Półgrabski. Ma on nadzieję, że w przyszłym roku zostaną wydane wymagane pozwolenia i firmy rozpoczną budowę hal. Na tym jednak nie koniec. – Czterech kolejnych inwestorów jest w tym roku zainteresowanych zakupem nieruchomości i budową nowych zakładów – informuje szef parku. Jak się dowiedzieliśmy, owe firmy mają zarówno polski, jak i zagraniczny kapitał.  Cały ten obszar parku zasługuje na to, żeby w niego inwestować – kończy Półgrabski.


Powiązane treści