Bydgoszcz
13C
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 13 • L 13
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa River Tower rozpoczęta. Będzie wysoko! [wizualizacje]
river_tower_poziom_001
13.10.2016 | 20:12

Budowa River Tower rozpoczęta. Będzie wysoko! [wizualizacje]

Rozpoczęła się budowa najwyższego apartamentowca w mieście.

Na zdjęciu: Jednym ze znaków rozpoznawczych River Tower ma być marina.

Fot. mat. prasowe

Budowa najwyższego apartamentowca w Bydgoszczy oficjalnie ruszyła. W czwartek na terenie River Tower wmurowano kamień węgielny.

River Tower powstanie przy ul. Toruńskiej, tuż obok lodowiska. Będzie liczył dwadzieścia kondygnacji i aż 65 metrów wysokości, co uczyni go najwyższym budynkiem w Bydgoszczy. Palmę pierwszeństwa przejmie od mierzącego dziesięć metrów mniej Nordic Haven.  Znakiem rozpoznawczym budynku ma być nie tylko konstrukcja podwójnej wieży, ale również trzypoziomowy parking, restauracja oraz przylegająca do budynku marina. Według zapewnień dewelopera, w budynku znajdzie się także miejsce na siłownię oraz blisko 50-metrową strefę zabaw dla dzieci. – Strzeliste wieże będą górować na tą częścią miasta i wyznaczać nowy charakter Bydgoszczy – zapowiedział Waldemar Kapczyński, prezes KWK River Tower, spółki-córki powołanej na potrzeby wznoszenia nowego obiektu.

Dobrego zdania na temat projektu nie krył poseł Piotr Król, który wyraził przekonanie, że River Tower otrzyma wiele nagród. Za to prezydent Rafał Bruski przyznał, że jest… zaskoczony. – Jak pierwszy raz zobaczyłem ten projekt, to aż nie wierzyłem, że powstanie. Jednak gdy tylko usłyszałem o rozpoczęciu budowy, od razu przyjechałem to zobaczyć – mówił prezydent, który także nie szczędził pochwał.

Podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego odczytano treść aktu erekcyjnego oraz poświęcono plac budowy. Koniec prac przewiduje się na czerwiec 2018 roku.

Więcej o budowie wysokościowców w piątkowym numerze gazety MetropoliaBydgoska.pl!

Powiązane treści