Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 4 • L 4
3C
Czw
1C
Pt
-0C
Sob
1C
Nd
-1C
Pon
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacja„Budowlanka” się zmieni. Niebawem początek remontu
zespół szkół budowlanych bydgoszcz
30.10.2018 | 12:34

„Budowlanka” się zmieni. Niebawem początek remontu

Na zdjęciu: Wizualizacja nowej elewacji Zespołu Szkół Budowlanych.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Budynek Zespołu Szkół Budowlanych przejdzie termomodernizacje. Zmiany obejmą też warsztaty, w których uczniowie będą nabywać umiejętności niezbędne na rynku pracy.

„Budowlanka” znajduje się przy ulicy Pestalozziego na osiedlu Skrzetusko. Składa się z trzech segmentów – budynku głównego, hali sportowej i warsztatów. Dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (wynoszącemu ponad 8 mln zł) w najbliższym czasie pracownie w bydgoskich szkołach – w tym także w Zespole Szkół Budowlanych – zyskają nowe funkcjonalności. Warsztaty ZSB powiększą się o nową część i zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia i urządzenia wykorzystywane na budowach.

Rozbudowa i doposażenie warsztatów w „budowlance” jest połączone z termomodernizacją głównego budynku. Poza ociepleniem i wykonaniem elewacji, wymienione zostaną wszystkie instalację (poza gazową) oraz stolarka okienna i drzwiowa. W zakres zadanie wchodzi również przebudowa schodów zewnętrznych, wykonanie izolacji oraz montaż nowego pokrycia stropodachów. Przewiduje się wykonanie platformy dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku.

Zakończenie prac przy termomodernizacji budynku głównego planowane jest w połowie przyszłego roku. Natomiast rozbudowa warsztatów i ich wyposażanie nastąpi w 2020 roku.

Powiązane treści