Bydgoszcz
8C
Opady
92% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H 8 • L 8
8C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBudują magazyn Carrefoura. Ile miejsc pracy powstanie?
carrefour_panattoni
22.09.2016 | 13:25

Budują magazyn Carrefoura. Ile miejsc pracy powstanie?

Centrum dystrybucji Carrefoura powstanie przy ul. Chemicznej.

Na zdjęciu: Symboliczne wbicie pierwszej łopaty nastąpiło w sierpniu.

Fot. mat. prasowe

Centrum Dystrybucji Carrefour już wkrótce powstanie w Bydgoszczy. W czwartek podczas konferencji prasowej przedstawiciele urzędu miasta oraz inwestorzy przedstawili główne założenia.

Niemal 37 tysięcy m kw. powierzchni, 6,5 tys. przechowywanych różnego rodzaju produktów oraz blisko 300 miejsc pracy – to najważniejsze liczby dotyczące nowe centrum logistycznego Carrefoura, które znajdzie się przy ul. Chemicznej w Bydgoszczy. – Prowadzone od dłuższego czasu starania sprawiły, że stajemy się zakorzenieni w rynku logistycznym i magazynowym. Myślę, że zainteresowanie najemców wynika m.in. z planów budowy dróg S5 i S10 – oceniał prezydent Rafał Bruski.

Dla Carrefoura będzie to trzeci taki budynek w Polsce – poprzednie zlokalizowane są w Będzinie i Piotrkowie Trybunalskim. Z Bydgoszczy produkty będą trafiały do północno-zachodniej części kraju. Budynek, w którym znajdzie się baza Carrefoura należy do Panattoni Europe, a jego obsługę zapewni ID Logistics. – Nie będzie to zwykły magazyn. Zostanie np. dostosowany do potrzeb i podzielony na sektory o zróżnicowanej temperaturze. Wdrożymy także rozwiązania ekologiczne jak oświetlenie typu LED – mówił Tomasz Śrama z Panattoni.

Budowa rozpoczęła się w lipcu, a we wrześniu rozpoczęto rekrutację pracowników. Otwarcie planowane jest na 6 marca. Koszt inwestycji pozostaje objęty tajemnicą handlową. Tomasz Śrama zdradził jedynie, że wynosi ok. kilkadziesiąt milionów złotych. Generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland.

Powiązane treści