Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 3 • L 3
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBudują magazyn Carrefoura. Ile miejsc pracy powstanie?
carrefour_panattoni
22.09.2016 | 13:25

Budują magazyn Carrefoura. Ile miejsc pracy powstanie?

Centrum dystrybucji Carrefoura powstanie przy ul. Chemicznej.

Na zdjęciu: Symboliczne wbicie pierwszej łopaty nastąpiło w sierpniu.

Fot. mat. prasowe

Centrum Dystrybucji Carrefour już wkrótce powstanie w Bydgoszczy. W czwartek podczas konferencji prasowej przedstawiciele urzędu miasta oraz inwestorzy przedstawili główne założenia.

Niemal 37 tysięcy m kw. powierzchni, 6,5 tys. przechowywanych różnego rodzaju produktów oraz blisko 300 miejsc pracy – to najważniejsze liczby dotyczące nowe centrum logistycznego Carrefoura, które znajdzie się przy ul. Chemicznej w Bydgoszczy. – Prowadzone od dłuższego czasu starania sprawiły, że stajemy się zakorzenieni w rynku logistycznym i magazynowym. Myślę, że zainteresowanie najemców wynika m.in. z planów budowy dróg S5 i S10 – oceniał prezydent Rafał Bruski.

Dla Carrefoura będzie to trzeci taki budynek w Polsce – poprzednie zlokalizowane są w Będzinie i Piotrkowie Trybunalskim. Z Bydgoszczy produkty będą trafiały do północno-zachodniej części kraju. Budynek, w którym znajdzie się baza Carrefoura należy do Panattoni Europe, a jego obsługę zapewni ID Logistics. – Nie będzie to zwykły magazyn. Zostanie np. dostosowany do potrzeb i podzielony na sektory o zróżnicowanej temperaturze. Wdrożymy także rozwiązania ekologiczne jak oświetlenie typu LED – mówił Tomasz Śrama z Panattoni.

Budowa rozpoczęła się w lipcu, a we wrześniu rozpoczęto rekrutację pracowników. Otwarcie planowane jest na 6 marca. Koszt inwestycji pozostaje objęty tajemnicą handlową. Tomasz Śrama zdradził jedynie, że wynosi ok. kilkadziesiąt milionów złotych. Generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail