Bydgoszcz
13C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 13 • L 13
19C
Wt
22C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBudynek przy Łowickiej zawalił się po eksplozji gazu [ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE]
04.02.2018 | 19:24

Budynek przy Łowickiej zawalił się po eksplozji gazu [ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE]

Przedstawiamy raport z dzisiejszej akcji strażaków po wybuchu w okolicach Ikei.


Zdjęcia: Stanisław Gazda

Dziś po południu doszło do wybuchu gazu w okolicach Ikei. Ranne zostały cztery osoby.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14:00 – w budynku przy ul. Łowickiej prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia butli gazowej. Eksplozja spowodowała zawalenie się obiektu – uszkodzone zostały także pobliskie budynki.  Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. mgr inż. Arkadiusz Piętak, trzy osoby wydostały się z gruzowiska o własnych siłach. Strażacy odszukali w zawalonym domu jedną osobę. Była ona przytomna – natychmiast trafiła ona pod opiekę służb medycznych.

Piętak przekazał, że akcja przeszukiwania budynku została przeprowadzona na dwa sposoby. Strażacy wykorzystali kamery wziernikowe, a specjalna grupa poszukiwawcza z Poznania spenetrowała teren z specjalnie wyszkolonymi psami tropiącymi. Przeprowadzono także ręczne odgruzowywanie rumowiska. Na miejscu eksplozji nie znaleziono już żadnych poszkodowanych.

Straż dokonała też zabezpieczenia zawalonego domu – ostemplowano ściany oraz zabezpieczono znajdujący się w pobliżu zbiornik gazu o pojemności 2700 litrów. Działania służb na miejscu wybuchu wciąż trwają, ale powoli dobiegają końca.

Powiązane treści