Bydgoszcz
1C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 1 • L 1
12C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBudynek w Bydgoszczy ewakuowany. Odkryto substancje wybuchowe [WIDEO]
Pożar lokalu przy Paderewskiego 16 - LG (4)
02.11.2016 | 18:23

Budynek w Bydgoszczy ewakuowany. Odkryto substancje wybuchowe [WIDEO]

Na miejscu są strażacy.

Na zdjęciu: Strażacy poinformowali o zdarzeniu po godz. 18.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Groźne zdarzenie w Bydgoszczy. Z bloku na osiedlu Błonie zostali ewakuowani mieszkańcy.

O podjętych działaniach strażacy poinformowali krótko po godz. 18. W jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Waryńskiego miało dojść do „rozpylenia substancji wybuchowej”.

Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej, a trzeci został już zadysponowany. Ewakuowano już piętnaście osób zamieszkujących budynek. Od naszego czytelnika otrzymaliśmy wideo z miejsca zdarzenia.

18:42 – AKTUALIZACJA: – Strażacy potwierdzają ewakuację jednej klatki. Obecnie identyfikują rozpyloną substancję. Trwa też sprawdzanie wszystkich mieszkań, ustalanie przyczyn rozpylenia substancji i wietrzenie budynku. Na razie wskaźniki w żadnym z mieszkań nie ujawniły zagrożenia. Osoby ewakuowane przebywają w autobusie podstawionym przez MZK.

22:40 – AKTUALIZACJA: Po przewietrzeniu mieszkań i klatki schodowej ewakuowani wrócili do domów. Kilka osób zostało przebadanych, lecz nikt nie wymagał hospitalizacji.  Rozpyloną substancją był prawdopodobnie gaz pieprzowy.

autor nagrania: Mateusz Nesterok

Powiązane treści