Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 0 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBurze, silny wiatr i grad. Wydano ostrzeżenie
pogoda_deszcz_wiatr_wolny_dostęp
06.05.2017 | 21:38

Burze, silny wiatr i grad. Wydano ostrzeżenie

Synoptycy ostrzegają przez złą pogodą.

Na zdjęciu: Deszcz ma nie ustąpić zbyt szybko.

Fot. wolny dostęp

Opady deszczu, które rozpoczęły się w sobotni wieczór są bardzo silne. Regionalne biuro prognoz meteorologicznych wydało ostrzeżenie dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Synoptycy ostrzegają przed burzami z opadami gradu oraz silnym wiatrem. Szczególnie wysoka aktywność burzowa utrzymuje się w powiatach wschodnich oraz w dolinie Noteci. Podczas burz może spaść do 30 mm deszczu w ciągu godziny. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu o średnicy do 3 cm, a wiatr w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h.

Według prognoz synoptyków sytuacja powinna poprawić się tuż przed północą.

Należy pamiętać, by przed burzą właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, np. na balkonach. Osoby, które burza zastanie w aucie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi z dala od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych. Należy uważać, by nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Nie należy też opuszczać samochodu, sprawdzić tylko, czy drzwi i okna są w nim szczelnie zamknięte. Amatorzy sportów wodnych powinni zejść na ląd, gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy burzy. Biwakujący nad brzegami jezior czy rzek powinni natychmiast przenieść obóz w bezpieczniejsze miejsce. Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą np. pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia – radzą synoptycy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail