Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 18 • L 18
18C
Wt
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBuspas coraz bliżej. Powstanie na ul. Kolbego
IMG_0757_Osowa Góra_Przebudowa
05.12.2017 | 13:33

Buspas coraz bliżej. Powstanie na ul. Kolbego

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 11 mln zł.

Na zdjęciu:

Fot. SG

Kolejny buspas powstanie w Bydgoszczy. Dzisiaj podpisano umowę na budowę buspasa wzdłuż ul. Kolbego.

Rozbudowa buspasa znacznie ułatwi wyjazd z Osowej Góry autobusom komunikacji miejskiej na liniach 61 i 71. W projekcie przewidziano także przebudowę konstrukcji nawierzchni od ul. Kormoranów do ul. Grunwaldzkiej, na całym tym odcinku ma powstać dodatkowy pas ruchu dla autobusów. Ponadto przebudowane zostaną skrzyżowania, wybudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, a także zatoki autobusowe.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo budowy dróg i mostów Kobylarnia. Firma zadeklarowała wykonanie projektu i prac budowlanych w ciągu 30 miesięcy. Rozbudowywana ulica zostanie objęta ośmioletnią gwarancją, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 11 mln zł.

To kolejny buspas, jaki powstanie w mieście. Wcześniej zawarto umowy na budowę buspasów na ul. Gdańskiej oraz wzdłuż Wałów Jagiellońskich. Te dwie inwestycje łącznie mają kosztować ok. 11,5 mln zł. Bydgoszcz złożyła aplikację o dofinansowanie tych inwestycji w oparciu o środki zintegrowanych inwestycji terytorialnych (ZIT).

Powiązane treści