Bydgoszcz
9C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 9 • L 9
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBuspas także dla karetek. Zielone światło od prezydenta
Bydgoszcz 3 Maja
21.09.2016 | 11:34

Buspas także dla karetek. Zielone światło od prezydenta

Już wkrótce w Bydgoszczy wydłuży się lista pojazdów uprawnionych do poruszania się buspasami.

Na zdjęciu: Buspas wytyczony w ciągu ulicy 3 Maja.

Fot. archiwum

Bydgoski ratusz poinformował, że zamierza wprowadzić regulację, dzięki której karetki pogotowia ratunkowego będą mogły poruszać się buspasami także bez włączonych sygnałów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bydgoscy ratownicy w krajowej czołówce. Zdobyli brąz na mistrzostwach Polski!

Jak wynika z komunikatu, prezydent Rafał Bruski zlecił Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przygotowanie zmian w tym zakresie. Obejmą one zarówno pojazdy typu P (podstawowe; załoga składa się z ratowników medycznych lub pielęgniarek i kierowcy, który może, ale nie musi posiadać wykształcenia medycznego), jak i S (specjalistyczne, z lekarzem na pokładzie).

Zlecenie dla drogowców ma związek z licznymi postulatami środowiska ratowników medycznych. Podnosili oni, że jazda buspasami usprawni udzielanie pomocy medycznej. – Nie zawsze bowiem karetka jadąca do potrzebującego musi mieć włączone sygnały świetlne i dźwiękowe – dodaje Anna Strzelczyk-Frydrych z biura prasowego urzędu miasta.

Obecnie z buspasów w Bydgoszczy mogą korzystać – poza autobusami komunikacji publicznej – taksówkarze oraz motocykliści.

Powiązane treści