Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 22 • L 22
20C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoscy ratownicy w krajowej czołówce. Zdobyli brąz na mistrzostwach Polski
Agamed Bydgoszcz
19.09.2016 | 09:48

Bydgoscy ratownicy w krajowej czołówce. Zdobyli brąz na mistrzostwach Polski

Na zdjęciu: (od lewej) Michał Szkudlarek, Piotr Trychoń i Łukasz Weyer.

Fot. archiwum prywatne

Bydgoscy ratownicy medyczni reprezentujący firmę Agamed Transport Medyczny zajęli trzecią pozycję na zakończonych w sobotę XV Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które rozgrywane były w Supraślu (woj. podlaskie).

CZYTAJ TAKŻE: Pomoc dla poszkodowanych przybędzie szybciej. W Bydgoszczy jeździ już motoambulans

Przez cztery dni ponad czterdzieści zespołów ratowników z Polski, Białorusi oraz Ukrainy rywalizowało o miano najlepszej ekipy mistrzostw. Wszystkie były oceniane na podstawie ośmiu zadań. Na najniższym stopniu podium stanęło – z wynikiem 298 punktów (na 351 możliwych do zdobycia) – trio w składzie: Piotr Trychoń, Łukasz Weyer oraz Michał Szkudlarek ze wspomnianej firmy Agamed. Trzecią lokatę bydgoszczanie zajęli ex aequo z jednym z zespołów reprezentujących Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Zwyciężyła drużyna Bielskiego Pogotowia Ratunkowego (318 pkt.) przed reprezentantami spółki Olmedica z Olecka (woj. warmińsko-mazurskie).

W trakcie zawodów zawodów ratownicy mierzyli się z rozbudowanymi zadaniami z zakresu ratowania zdrowia oraz życia. Musieli, między innymi, udzielić pomocy uchodźcom poszkodowanym w wypadku masowym przy próbie nielegalnego przekraczania granicy. Jak podkreślają uczestnicy, podczas zawodów liczyła się nie tylko wiedza, ale także praca zespołowa, doświadczenie, sprawność fizyczna oraz szybkość podejmowania decyzji i działania. – Tym bardziej cieszę się, że nasi ratownicy potwierdzili swoją wysoką formę, którą zaprezentowali podczas zimowych mistrzostw w Bielsku-Białej, gdzie także zajęli trzecie miejsce – mówi Mikołaj Pielich, menedżer ds. medycznych Agamedu.

W czołówce mistrzostw uplasował się jeszcze jeden zespół bydgoskich ratowników. Reprezentanci Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zajęli dziesiąte miejsce.

Powiązane treści