Bydgoszcz
21C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 21 • L 21
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
15C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoscy ratownicy w krajowej czołówce. Zdobyli brąz na mistrzostwach Polski
Agamed Bydgoszcz
19.09.2016 | 09:48

Bydgoscy ratownicy w krajowej czołówce. Zdobyli brąz na mistrzostwach Polski

Na zdjęciu: (od lewej) Michał Szkudlarek, Piotr Trychoń i Łukasz Weyer.

Fot. archiwum prywatne

Bydgoscy ratownicy medyczni reprezentujący firmę Agamed Transport Medyczny zajęli trzecią pozycję na zakończonych w sobotę XV Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które rozgrywane były w Supraślu (woj. podlaskie).

CZYTAJ TAKŻE: Pomoc dla poszkodowanych przybędzie szybciej. W Bydgoszczy jeździ już motoambulans

Przez cztery dni ponad czterdzieści zespołów ratowników z Polski, Białorusi oraz Ukrainy rywalizowało o miano najlepszej ekipy mistrzostw. Wszystkie były oceniane na podstawie ośmiu zadań. Na najniższym stopniu podium stanęło – z wynikiem 298 punktów (na 351 możliwych do zdobycia) – trio w składzie: Piotr Trychoń, Łukasz Weyer oraz Michał Szkudlarek ze wspomnianej firmy Agamed. Trzecią lokatę bydgoszczanie zajęli ex aequo z jednym z zespołów reprezentujących Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Zwyciężyła drużyna Bielskiego Pogotowia Ratunkowego (318 pkt.) przed reprezentantami spółki Olmedica z Olecka (woj. warmińsko-mazurskie).

W trakcie zawodów zawodów ratownicy mierzyli się z rozbudowanymi zadaniami z zakresu ratowania zdrowia oraz życia. Musieli, między innymi, udzielić pomocy uchodźcom poszkodowanym w wypadku masowym przy próbie nielegalnego przekraczania granicy. Jak podkreślają uczestnicy, podczas zawodów liczyła się nie tylko wiedza, ale także praca zespołowa, doświadczenie, sprawność fizyczna oraz szybkość podejmowania decyzji i działania. – Tym bardziej cieszę się, że nasi ratownicy potwierdzili swoją wysoką formę, którą zaprezentowali podczas zimowych mistrzostw w Bielsku-Białej, gdzie także zajęli trzecie miejsce – mówi Mikołaj Pielich, menedżer ds. medycznych Agamedu.

W czołówce mistrzostw uplasował się jeszcze jeden zespół bydgoskich ratowników. Reprezentanci Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zajęli dziesiąte miejsce.

Powiązane treści