100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 2
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy siatkarze na drugim miejscu turnieju w Suwałkach. Finał rozstrzygnął się po tie-breaku
Chemik Bydgoszcz-Netzhoppers_ turniej Gostycyn - SF
22.09.2018 | 22:35

Mecz finałowy rozstrzygnął się po tie-breaku.

Na zdjęciu: W meczu z Treflem, bydgoscy siatkarze zdobyli 10 punktów blokiem.

Siatkarze Chemika Bydgoszcz zajęli drugie miejsce w IX edycji memoriału im. Józefa Gajewskiego w Suwałkach. W finale, bydgoski zespół przegrał z Treflem Gdańsk.

Bydgoski zespół bardzo słabo zagrał w dwóch pierwszych setach. W pierwszej partii było 15:16, a od tego momentu Chemik stracił pięć punktów z rzędu i przegrał seta 16:25, notując ledwie 30% skuteczności w ataku (przy 55% Trefla). Drugą odsłonę gdańszczanie wygrali do 21.

Dwa kolejne sety to już dużo lepsza gra bydgoskiego zespołu, który zwłaszcza w czwartej partii na swoją korzyść rozstrzygnął walkę na przewagi (28:26), a w tie-breaku skuteczniejsi byli rywale.

Przed Chemikiem w przyszły weekend udział w memoriale Wojciecha Wesołowskiego w Solcu Kujawskim (28-29.09).

IX MEMORIAŁ IM. JÓZEFA GAJEWSKIEGO – SUWAŁKI, 21.09.2018 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – TREFL GDAŃSK 2:3 (16:25, 21:25, 25:19, 28:26, 13:15)

CHEMIK: Vinhedo, Gryc 16, Akala 5, Filipiak 21, Lipiński 3, Siwicki 8 oraz A. Kowalski (libero), Lesiuk 13, Bobrowski (libero), Sieńko 6.

TREFL: Janusz 3, Mijailović 6, Grzyb 7, Muzaj 18, Schott 22, Niemiec 7 oraz Olenderek (libero), Jakubiszak 4, Hebda 4, Kozłowski, Mordyl 6, Sasak 1.